e-SporLeague of Legends

5 Ronin Orta Koridoru Umut

Orta Koridor Umut Atlı

Önceden Bursaspor esport ismi ile tanınan takımın 5 Ronin olarak değişmesi sonrasında yeni ismi ilk senesinde en beğenilen takımlar arasına girmeyi başardı. Şüphesiz ki 5 Ronin takımının taraftarın gözdesi olmasının en önemli sebebi 2020 yaz mevsimindeki performansı oldu. 2020 Yaz mevsimini Oncan, Brolia, Robin, Umut ve Husky Rider ile tamamlayan organizasyon  kış mevsimi için kadrosuna iki yeni isim kattı. Orta koridor için ise Umut ile sözleşme yenilediğini duyurdu.

5 Ronin 2020 Yaz Mevsimi Performansı
Hiç beklenmedik bir şekilde atağa geçen takım, yaz mevsiminde herkesi şaşırtmayı başardı. Adeta rakip tanımayan performansı ile göz dolduran 5 Ronin, 2020 Yaz mevsiminde 10 galibiyet ve 8 mağlubiyet sonucunda  4. olmayı hak etti.
Çeyrek finalde boy gösteren takım, Dark Passage ile karşılaşmasında 3-1 galibiyet alarak yarı finale adını yazdırdı. Yarı finallerde ise İstanbul Wildcats ile karşı karşıya gelerek 3-2 galip oldu. Bu galibiyeti ile hem şaşırtan hem de tahminleri alt üst eden takım, finallerde Super Massive karşısında mağlubiyeti sonucunda şampiyonluk imkânını kaybetti. Böylelikle 5 Ronin, 2020 yılı için oldukça iyi bir performans sergilemiş oldu. 2021 kış mevsimindeki mücadelesi ise merakla bekleniyordu.
Ancak 2021 kış mevsiminin henüz 2. haftasında olan 5 Ronin takımı, 2020 yılında olduğu gibi şaşırtıcı performans sergileyemedi.  Kış mevsimi için yapılan ilk maçlar oldukça nefes kesici başlamasına rağmen 23 ve 24 Ocak tarihlerinde oynanan bu oyunlarda 5 Ronin takımı Super Massive karşısında 1-0’lık mağlubiyet aldı. Ertesi gün Galatasaray esport karşısında yine 1-0’lık mağlubiyet ile haftayı kapatmış oldu.  İki haftayı da mağlubiyet ile kapatan 5 Ronin takımının bu ani düşüşü taraftarlarını oldukça üzdü.

5 Ronin 2021 Orta Koridor Oyuncusu Umut Atlı
2020 yaz mevsimi kadrosunda bulunan ve 5 Ronin organizasyonun orta koridorunda mücadele eden Umut Atlı, yeni sezonda da görevine devam edecek. Geçen sezonda oldukça hızlı bir başlangıç sergileyen takım, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yeni sezon orta koridor oyuncusunun yeniden Umut olduğunu açıklamış oldu.

5 Ronin Orta Koridor Oyuncusu Umut Atlı Kimdir?
2017 yılı itibariyle espor hayatına adım atan genç ve yetenekli oyuncu, Atlas espor takımında iken Royal Bandits kadrosuna katıldı. 2018 yılında ise Beşiktaş Akademi orta koridor oyuncusu olarak performansını sergilemeye başlayan Umut, 2019 yılında Beşiktaş Akademi kadrosundan ayrılarak Bursaspor kadrosuna dahil oldu.
Sonrasında Bursaspor organizasyonunun 5 Ronin olarak boy göstermesi ile birlikte Umut yeniden orta koridor oyunculuğuna kaldığı yerden devam etti. Son olarak 2021 yılına kadar sözleşmesi güncellenen oyuncu takımına kattığı başarıları ile adından sıklıkla söz ettiriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir