90’lı Yıllarda İnternet Suratını Gösteren Site

37

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Bilhassa son 10 yıl içinde teknolojideki süratli gelişimle birlikte internetin de suratı çok değerli ölçüde arttı. Günümüzde 1 – 2 Mbps internet suratları “aşırı yavaş” olarak nitelendirilir, fakat 90’lı yıllarda bu suratlar, insanlara gerçekçi gelmeyecek kadar yüksek düzeylerdeydi. Uzun müddet modem sesi eşliğinde bekledikten sonra ilişki kurulurdu ve en ufak bir site için dakikalarca beklememiz gerekirdi. 

Çevirmeli modemlerle, tıpkı telefon görüşmesi yaptığımız üzere servis sağlayıcılar aranır, daha sonrasında bu sınır üzerinden internete bağlanırdık. Elbette 4K sinemalar bir kenarı dursun 144p’de görüntü izlemek bile pek gerçekçi bir senaryo değildi. Çünkü tek bir küçük fotoğrafın yüklenmesi bile uzun mühletler alırdı. 

Çevirmeli modem sesi:

90’lı yılları deneyimlemenizi sağlayacak site: slowww.ml

Bilhassa yaşı bu çağı tutmayan şahıslar, günümüzde internet kurdu olmuş durumdalar. 5 saniye bile beklemek güya yıllar geçmiş üzere gelmesine neden oluyor, lakin “slowww.ml” isimli internet sitesini ziyaret ederseniz 90’lı yıllarda neler çektiğimizi sizler de deneyimleyebilirsiniz. Saniyede 175 bit yükleme yapan bu internet sitesi, bizlere 90’lı yıllarda internete bağlanma tecrübesini yaşatıyor. 

Very Slow Website” isimli site, bizlere 90’lı yıllarda insanların nasıl internete bağlandığını gösteriyor. Metinler yüklenirken bile son derece yavaş kalan bu internet sitesi, günümüzde teknolojinin ne kadar hızlandığını da gözler önüne seriyor. Yalnızca 968 bayt bir manzaranın bile 40 saniyede yüklenebildiği 90’lı yıllar, günümüz internet sitelerini açmaya kalksa muhtemelen günler boyunca indirmeye devam edecekti. 

Pekala sizler bu internet sitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 90’lı yıllarda internete bağlanma bahtınız hiç oldu mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/90-li-yillarda-internet-hizlari-nasildi-site-h101360.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here