ABD, TikTok’un Satışı İçin Tanınan Süreyi Uzattı

24

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Bilgi ihlalleri nedeniyle uzun müddettir ABD hükümetinin radarında olan Çin merkezli görüntü paylaşım uygulaması TikTok, görünüşe nazaran ülkedeki varlığını bir mühlet daha devam ettirecek. Aktarılanlara nazaran ABD hükümeti, Çinli ByteDance şirketine ilişkin görüntü paylaşım uygulaması TikTok’un satışı için son tarihi 15 gün daha uzattı.

Olağan kaidelerde ABD hükümetinin TikTok’a tanıdığı mühlet, 12 Kasım günü sona eriyordu. Tanınan 15 günlük ek müddetle birlikte şirket, 27 Kasım tarihine kadar ülkedeki faaliyetlerine devam edebilecek. Şirket, yaklaşık iki ay evvel Trump idaresinden TikTok’un bir kısmını Oracle Corp. ve Walmart Inc.’e devretme mutabakatı için zımni onay almış olsa da muahede hiçbir vakit sonuçlandırılmadı.

Bölge hâkimi, Ticaret Bakanlığı’nın TikTok’u ülkede yasaklama kararını engellemişti:

Geçtiğimiz günlerde ABD’li Bölge Hâkimi Wendy Beetlestone, aldığı bir kararla Ticaret Bakanlığı’nın TikTok’u ülkede yasaklama kararını engellemişti. Bu kararın akabinde yapılan duyuruda Ticaret Bakanlığı, mahkeme buyruğuna uyulacağını fakat başkanlık buyruğunu de etkin bir biçimde savunmakta kararlı olduğunu tez etti.

Çin merkezli ByteDance, kullanıcıların dudak senkronize görüntüleri oluşturup paylaştığı bir toplumsal paylaşım uygulaması olan Musical.ly’yi 1 milyar dolar karşılığında satın alarak TikTok olarak tekrar markalandırmıştı. Kısa müddette fenomen hale gelen uygulama, pek çok ülkede bilhassa ergenler tarafından büyük ilgi görüyor.

Bu noktada ABD’de 100 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en tanınan uygulamalardan biri olan TikTok, birebir vakitte çatı şirket ByteDance’in Çin dışındaki en değerli hizmeti pozisyonunda bulunuyor.  TikTok ile ABD hükümeti ortasındaki polemiğin gelecekte nasıl bir boyut kazanacağını daima birlikte göreceğiz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/abd-tiktokun-ulkedeki-operasyonlarini-satmasi-icin-taninan-sureyi-uzatti-h102082.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here