ABD’li Fenomen : Biden’e Oy Verene Nude Atıyorum!

2 dk


0

ABD’de yaklaşık olarak 6 milyonluk bir hedef kitleye ve aboneye sahip olan fenomen YouTuber seçimlerde Trump’ın karşısında duran Biden’e oy verip fotoğrafını gönderene çıplak fotoğrafını atacağını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Bu haber ülke gündemine bomba gibi düşerken fenomen hala sessiz.

ABD’nin yeni gündemi 3 kasımda gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri ile Biden ve Trump adaylığını halka duyururken ABD’de yandaşlar fikirlerini belirtirken bir yandan takipçilerine bu gibi söylemlerde bulunuyor.

ABD’li YouTuber Tana Mongeau Trump yönetiminden pek haz almayan fenomenler arasında yer alıyor. Bu seçimi o kadar büyütmüş olmalı ki sosyal medya hesaplarından “Biden’e oy verip fotoğrafını gönderene çıplak fotoğrafım ile karşılık vereceğim” söyleminde bulundu.

Tana Mongeau‘un yaptığı hareket takipçilerini harekete geçirmiş gibi gözüküyor ki bu paylaşımdan sonra 100 binden fazla mesaj aldığını söyledi.

ABD’de bunun bir suç olduğunu savunan kadar bu paylaşımı savunan kişiler de bulunmakta. Öyle ki ülke 2ye bölünmüş durumda.

ABD Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi açıklamasına göre “herhangi bir kişiye oy vermek veya oy kullanmak veya herhangi bir adaya veya herhangi bir adaya karşı oy kullanmak için harcama yapan veya teklifte bulunan kişiye , para cezasına ek olarak 2 yıla kadar hapis cezası verilebilir.” dendi.

YouTuber’ın kampanyasının nereye varacağı bilinmez ancak yerel kaynaklara göre eyalet sisteminin uygulandığı ABD’de seçim kanunları biraz farklı işliyor. Bu bağlamda 21 eyalet için oy pusulası ile fotoğraf çekinmenin yasal olduğunu söyleyen kaynaklar, en az 16 eyalet için böyle bir şeyin yasal olmadığını ifade ediyorlar. ABD, bir süre daha Tana Mongeau ismini konuşmaya devam edecek gibi görünüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir