Activision Blizzard, Sadece Üç Ayda Mikro Süreçlerden 1,2 Milyar Dolar Kazandı

29

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Activision Blizzard, Temmuz-Eylül periyodu için yeni finansal sayıları açıkladı ve bu sayılar yayıncı için epey başarılı geçti. Şirketin bilhassa başarılı olduğu alan mikro süreçlerdi. Üç aylık devir için Activision Blizzard, “oyun için net rezervasyonlar” olarak isimlendirilen mikro süreçlerden 1,2 milyar dolar kazandı.

Bu, Activision Blizzard’ın oyun için net rezervasyonlardan 709 milyon dolar kazandığı geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 69 oranındaki çarpıcı bir artışı söz ediyor.

Mikro süreçler, Activision Blizzard için epeyce kıymetlidir. En son raporlama periyodunda Activision Blizzard, tüm süreçlerinin toplamından 1,95 milyar dolar gelir elde etti. Bu nedenle mikro süreçlerden elde edilen 1,2 milyar dolarlık sayı şirketin toplam gelirinin yarısından fazlasını temsil ediyor.

Activision’ın Call of Duty serisi mikro süreçler için hayli değerli. Çağdaş Warfare ve battle royale oyunu Warzone’un mikro süreçleri geçen yılın birebir devrine nazaran dört kat daha yüksek. Bu yıl her zamankinden çok daha fazla oyuncunun Call of Duty’e girmesiyle büyüme kaçınılmaz oldu.

Ayrıyeten Activision, Çağdaş Warfare’ın birinci yıl satışlarının Call of Duty tarihindeki en yüksek satış ölçüsü olduğunu ve satışların üçte ikisinin dijital olarak geldiğini bildirdi.

Activision Blizzard, Candy Crush’ın yapımcıların King’in de sahibi. King’in oyunlarından elde edilen mikro süreç geliri yıldan yıla arttı, lakin makul bir sayı açıklanmadı.

Raporun tamamını Activision Blizzard’ın web sitesi üzerinden okuyabilirsiniz.

https://www.gamer.com.tr/haberler/activision-blizzard-yalnizca-uc-ayda-mikro-islemlerden-1-2-milyar-dolar-kazandi

Gamer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here