Ahri Counterları [CT] S10

130
Ahri Counterları [CT]
Ahri Counterları [CT]

Dünyanın ünlü ve sayılı MOBA oyunlarından biri olan League Of Legends’da orta koridor ağırlıklı olarak oynanan ve büyücü olan Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri Counter [CT] sizler için derledik.

Ahri CT – Counterları

Ahri Counterları

Ahri CT – Bu şampiyonlarda Güçlü

Ahri Güçlü Oldukları

Ahri Hikayesi

Runeterra’nın gizli güçlerine doğuştan bağlı olan Ahri, büyüyü saf enerjiden oluşan kürelere dönüştürebilen bir vastaya. Avlarının yaşam özlerini çalmadan önce duygularıyla oynamaktan gerçekten keyif alıyor. Ancak avcı tabiatına karşın Ahri içine çektiği ruhlarla birlikte kurbanlarının bazı hatıralarına da sahip olduğundan, içinde bir çeşit empati taşıyor.

Kuzey Ionia’nın karlı ormanlarına terk edilen Ahri, öz ailesi hakkında ona bırakılan bir çift ikiz mücevher dışında hiçbir şey bilmiyordu. Gündüz avına çıkmış buz tilkisi sürüsüne katılarak kısa süre içerisinde onlardan biri olmuştu. Ona büyü yeteneklerini öğretecek kimsesi olmadığı için Ahri, içgüdüsel şekilde çevresindeki dünyayı kullanmayı öğrenerek yıkıcı küreler oluşturmaya ve avlarını yakalayabilmek için reflekslerini geliştirmeye çalıştı. Yeterince yaklaşabildiği geyikleri tamamen huzurlu hâle bile getirebiliyor; öyle ki, ısırdıklarında bile sükûnetlerini bozmuyorlardı.Ahri insanlarla ilk kez bir bölük ordu ininin yakınlarında kamp kurduğunda karşılaşmıştı. Davranışları

ona garip gelmişti ve Ahri insanlar hakkında daha fazla şey öğrenmek için uzaklardan onları izledi. En çok ilgisini çeken kişiyse arkadaşlarına hiç benzemeyen ve öldürdüğü hayvanların bütün parçalarını kullanmasıyla ona tilki ailesini hatırlatan avcıydı.

Avcının yaşamını içine çekerken aldığı hazla çılgına dönen Ahri kendini hiç olmadığı kadar güçlü hissetti ve daha fazla av bulma umuduyla Ionia’yı gezmeye başladı. Avlarıyla oynamaktan büyük zevk alıyor, hayat özlerini çalmadan önce duygularıyla oynuyordu . Onları güzel manzaralarla büyülüyor ve bazen zihinlerinde saf kederle harmanlanmış rüyalar oluşturuyordu.

Yaptığı hata nedeniyle büyük acı duyan Ahri kendini asla affedemedi ve hissettiği keder,hayatı sorgulamasına neden oldu. Ardından dizginleyemediği isteklerini kontrol etme umuduyla orman mağaralarına çekilerek kendini dış dünyadan soyutladı. Yıllar sonra yeniden ortaya çıktığında hayatın her yönünü kendi gözlerinden deneyimlemeye kararlıydı. Her ne kadar ara sıra biraz hayat özüne ihtiyaç duysa da, içindeki öldürme dürtüsüne engel oldu. Elindeki ikiz mücevherler dışında kendisi hakkında hiçbir şey bilmeyen Ahri, kendisi gibi başka kişiler bulmak amacıyla yola koyuldu. Artık ödünç hatıralar ve bilinmedik rüyalara bel bağlamayacaktı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here