Altyapı Bakanı: İnternet Suratı 56 Gbps’e Çıkacak

25

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

AA’nın Editör Masası programına konuk olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin internet süratiyle ilgili şaşırtan ve bir o kadar da heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Türksat’ın fırlatmayı planladığı uydularla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, “5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B’yi ise Haziran 2021 üzere planlıyoruz. 5B ile internet suratı 56 gigabayta çıkacak. sözlerini kullandı. İnternet suratı GB ile değil, Gbps ile söz edildiğinden Bakan Karaismailoğlu’nunda “56 gigabayta çıkacak.” tabiriyle aslında “56 Gbps’e çıkacak” demek istediğini söyleyebiliriz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Zelzelelerde yaşanan bağlantı sıkıntıları için BTK ve GSM şirketleriyle bağlantı halindeyiz

Bakan Karaismailoğlu taşınabilir bağlantı alt yapısıyla ilgili de değerli açıklamalarda bulundu. Bilhassa zelzele üzere afetlerde yaşanacak mümkün irtibat problemleri ve tahlilleriyle ilgili olarak Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu ile GSM şirketleriyle daima irtibat halinde olduklarını tabir eden Karaismailoğlu, açıklamalarına şu halde devam etti:

“Bu GSM altyapısıyla da ilgili fakat vatandaşlarımızın bu tıp afet durumlarında internet altyapısıyla da haberleşme imkanı var, onları buna yönlendirmeye çalışıyoruz. Trafiği dağıtmak için farklı alternatiflere yönelmek gerekiyor. Sarsıntı üzere anlarda, anında taşınabilir baz istasyonları ileterek oradaki ezayı çözüyoruz. Zati dünyada güçlü olan bir bağlantı altyapımız var, onu daha güçlendirmek için gerek uydular gerek altyapı yatırımları olsun hepsine devam ediyoruz. Değişen, gelişen haberleşme altyapısı dijitalleşen dünyada bu yatırımları da bir taraftan yapıyoruz.”

GSM operatörleriyle gerçekleştirdikleri toplantı hakkında da konuşan Karaismailoğlu, “Dünyadaki yeni gelişmeler, onların hazırlıkları, bizim hazırlıklarımız, onlara verdiğimiz misyonlar konusunda neler yaptıkları, 4,5G’nin geleceği, 5G ile ilgili dünyada neler oluyor, bunların hepsini konuşup istişare ediyoruz. Aşikâr dönemlerle bir ortaya gelerek değerlendirmelerimizi yapıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Webtekno

https://www.webtekno.com/altyapi-bakani-internet-hizi-56-gbps-cikacak-h102003.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here