Amazon, Avrupa’daki Birinci Hava Kargo Lojistik Merkezini Açtı

30

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Amazon, 2016 yılından beri hava kargo lojistiği operasyonlarını önemsiyor. Hatta şirket, o yıllardan beri de ABD’nin Teksas ve Florida eyaletleri ile özerk bir bölge olan Porto Riko’da hava nakliyeciliği yapıyor. Şirket artık, nakliyecilik hizmetini Avrupa’ya getirdi. Amazon, artık Almanya‘nın Leipzig kentinde yer alan havalimanında, kendi uçaklarıyla kargo taşıyacak.

Leipzig-Halle Havaalanı’nda bulunan Amazon merkezi, 20 bin metrekarelik bir alana yerleşiyor. Üzerinde Amazon’a ilişkin olduğunun anlaşılmasını sağlayan kaplamalara sahip iki uçakla hizmet verecek olan şirket, bu sayede Avrupa’daki nakliye ağını genişletecek. Amazon kullanıcılarının kargoları, Almanya’daki tesiste bulunacak Boeing 737-800‘lerle taşınacak. Ayrıyeten Amazon, bu merkeze en az 200 çalışan alacak. Amazon’un Leipzig’deki toplam çalışan sayısı, bu atakla 2000’e yaklaşmış olacak.

Amazon tarafından yapılan açıklamalara nazaran Avrupa’daki birinci hava kargo merkezi, COVID-19 pandemisinde de tüketicilerin işlerini kolaylaştıracak. Şirket, uçaklarla yapılacak kargolama süreçlerinin süreci hızlandıracağını, teslimat müddetlerinde gecikmelerin olmayacağını söylüyor. 

Amazon, COVID-19 salgınıyla artan talebi karşılayabilmek için haziran ayında bir düzine kadar kargo uçağı satın aldı. Bu uçaklar, şu an için daha çok ABD semalarında uçuyorlar fakat Almanya’daki atak, şirketin Avrupa için de benzeri bir fikir içerisinde olduğunu gösteriyor. Görünüşe nazaran Amazon, e-ticarete yeni bir alan açarak bu alanda uzunluk göstermeye çalışacak.

Webtekno

https://www.webtekno.com/amazon-avrupa-siparisler-boeing-737-800lerle-tasinacak-h101743.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here