Amumu Counterları [CT] S10

2 dk


Dünyanın ünlü ve sayılı MOBA oyunlarının önde gelen liderlerinden birisi olan League Of Legends’daki Amumu Counterlarını [CT] sizler için derledik. Bu defa counterlarını belirleyeceğimiz şampiyon hüzünlü mumya Amumu. Genelde ormancı rolunde oynayan ve çok sık olmasa da support rolünde de görebildiğimiz Amumu Counterlarını [CT] sayfamızda bulabilirsiniz.

Amumu CT- Counterları

Amumu counterları

Amumu CT- Bu Şampiyonlarda Güçlü

Amumu Güçlü oldukları

Amumu Hikayesi

Efsaneye göre Amumu bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış dolaşan,

Shurima’nın geçmişinden melankolik bir ruh. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğundan, sonsuza dek yapayalnız kalmaya mahkûm. Onu gördüğünü iddia edenler ufak yapılı, yosun rengi, sargılarla kaplı, yaşayan bir ceset tasvir ediyor. Amumu, nesiller boyu kulaktan kulağa dolaşan efsaneler, şarkılar ve masallara konu olmuş ve sonunda ona dair neyin gerçek, neyin uydurma olduğunu ayırt etmek imkânsız hale gelmiş.

Shurima’lı yalnız ve melankolik Amumu, bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış geziyor. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğu için sonsuza dek yapayalnız kalmaya mahkûm. Onu gördüğünü iddia edenler ufak yapılı, yosun rengi, sargılarla kaplı Amumu’yu yaşayan bir cesede benzetiyor. Amumu, nesiller boyu anlatılan ya da dile getirilmeyen pek çok efsaneye konu olmuş; öyle ki, artık ona dair neyin gerçek neyin yalan olduğunu ayırt etmek imkânsız bir durumda.

Bazı rivayetlere göreAmumu’nun, Shurima’nın başındaki en eski ailenin bir ferdi olduğunu ve etini hızla çürüten korkunç bir hastalığın pençesine düştüğünü anlatır. Ailenin en küçüğü olan Amumu, odasında karantinada yaşar ve duvarların ötesinden hıçkırıklarını duyan hizmetçi bir kızla arkadaşlık eder. Bu kız tahtın yalnız varisine saraydaki son haberleri anlatır ve onu büyükannesinin mistik güçlerine dair hikâyelerle avutur.

Bir sabah Amumu’ya hayattaki son erkek kardeşinin de vefat ettiğini ve böylece onun Shurima İmparatoru olduğunu haber verir. Bu acı haberi tek başına kaldırmasını istemediğinden, kapıyı açarak onu teselli etmek için içeriye koşar. Kıza sarılan Amumu, dokunuşuyla onu da ailesiyle aynı korkunç kadere mahkûm ettiğini fark edip ellerini geri çekse de nafiledir.

Kız öldükten sonra, büyükannesi genç imparatora lanetler yağdırır. Ona göre Amumu, torununun katilidir. Lanet etkisini gösterdiğinde, Amumu kehribarın içine hapsolan bir böcek misali o ıstırap dolu anın içinde tutsak kalır.

”Ölülerden bile daha yalnız olmak mümkün”


Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: