Android, Windows ve iOS’ta Değerli Güvenlik Açıkları Bulundu

22

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın çabucak her yazılımdaki güvenlik açıklarını bulmakla vazifeli beyaz şapkalı hacker takımı Google Project Zero; Chrome, Android, Windows ve iOS üzere yüz milyonlarca kullanıcıya sahip tanınan yazılımlarda kritik güvenlik açıkları bulduklarını açıkladı.

İddia edebileceğiniz üzere Google, tespit edilen güvenlik açıklarını acilen geliştiricilerine haber verdi ve kelam konusu açıklar süratli bir halde giderildi. Lakin Google’ın açıklamalarına nazaran kelam konusu güvenlik açıkları tespit edilip giderilene kadar bilgisayar korsanları bu açıklardan faal bir biçimde faydalandı.

Google, tespit edilen tüm güvenlik açıkları için Microsoft ve Apple’ı haberdar etti

Google, kelam konusu açıklar hakkında çok fazla ayrıntı paylaşmadı fakat bulunan açıklardan biri için Apple, iOS 12 ile çalışan iPhone 6 ve iPhone 5S’lere dahi güncelleme yayınladı. Bu derece eski aygıtlara güvenlik güncellemesi yayınlanması, kelam konusu açıkların önemli olduğunun bir göstergesi lakin ayrıntı paylaşılmadığı için bu hususta bilgi veremiyoruz.

Apple, kelam konusu güvenlik açıklarıyla ilgili sorulara cevap vermedi. Microsoft ise CVE-2020-17087 kodlu güvenlik açığı için kasım ayında bir güvenlik güncellemesi yayınladığını bildirdi. Kelam konusu güvenlik ihlalleri ile ilgili paylaşılan bilgilere nazaran bütün açıklar birbiri ile ilişkiliydi ve Google Project Zero takımının tüm açıkları bulması 10 günü buldu.

Webtekno

https://www.webtekno.com/chrome-android-windows-ios-onemli-guvenlik-aciklari-bulundu-h101967.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here