Anivia Counter [CT] S10

143
Anivia Counter
Anivia Counter

Anivia Counter [CT] S1O.Dünyanın ünlü ve sayılı MOBA oyunlarının önde gelen liderleri arasında olan League Of Legends‘daki heroların counterlarını sizler için derliyorduk,bugun inceleyeceğimiz hero ve buna karşı alınabilecek counter pickini inceleyeceğimiz BUZ ANKASI Anivia var. Anivia Counter [CT] S1O aşağı kaydırarak bakabilirsiniz.

Anivia CT – Counterları

Anivia Counter

Anivia CT – Bu Şampiyonlarda Güçlü

Anivia Anti Counter

Anivia Hikayesi

Anivia yaşam, ölüm ve yeniden doğumun ebedi döngüsünü simgeleyen kadim bir Freljord yarı ilahı. Doğası gereği mevsimlerin değişimiyle de ilişkilendiriliyor. Ona saygı duyanlara göre Anivia Freljord’un element ruhu; bir umut simgesi ve değişimlere ön ayak olan kutsal bir varlık.

Çağlar boyu kuşaktan kuşağa aktarılan öyküler, Anivia’nın iyi yürekli ve alçakgönüllü kişileri nasıl ödüllendirdiğinden sık sık bahseder durumda. Bir faninin onu gördüğü ya da gördüğünü iddia ettiği durumlarda, tüm göğü kaplayan pırıltılı kanatları ve en şiddetli fırtınada bile duyulan tiz bir çığlığı olan, buzdan, asil bir kuş ruh olarak betimlenir.

Göçebe Notai’lerin şarkıları, Anivia’nın doğumunun dünyaya ilk karı nasıl yağdırdığını anlatır. Anivia buzdan, devasa yumurtasını parçalayarak çıktığında yumurtasının parçaları göğe fırlamış ve o zamandan beri kar olarak yağmış. Yaslıkarga kabilesinin destanlarına göreyse Freljord’u kasıp kavuran dondurucu rüzgârlar, onun kanatlarını ilk çırpışıyla ortaya çıkmış.

Anivia gerçekten de kışın tüm gücüne hükmedebiliyor ve yurduna saygısızlık etmeye

çalışanların amansız düşmanı. Tepesi atınca kaleleri, dağları ortadan ikiye ayırabiliyor ve çığlığı, çeliği bile paramparça edecek kadar soğuk tipiler yaratabiliyor.

Ölümlüler Freljord’a ilk geldiklerinde onlara Anivia kucak açmış. Soğuğa dayanamadıklarını görünce onları sığınıp yerleşebilecekleri ve doğa şartlarına yavaş yavaş alışabilecekleri korunaklı vadilere götürmüş. Tehlikeli geçen bu ilk yüzyıllar boyunca onları kollayıp gözetmiş. Faniler de buna karşılık ona tapmış.

Anivia bu yeni gelen kabilelerin hep bir arada kalarak Freljord’u yabancılara karşı koruyacağını umuyormuş… ama kendi aralarında ettikleri kavgalar ve kan davaları yavaş yavaş yaygınlaşınca işgal kaçınılmaz olmuş. Efsanelere göre, güneyin açgözlü bir kralı kuzeydeki toprakları ele geçirip yabanıl büyülerini kullanmak için savaşçılarıyla dağlara çıkmaya başlamış. Anivia yabancıların bu kibrine öyle bir öfkelenmiş ki onları yüz yıl ve bir gün süren bir kar fırtınasıyla helak etmiş. Freljord’lular, bu antik ordudan geriye sadece Harap Ova’da hâlâ ayakta duran dağınık taşların kaldığını iddia eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here