AÖL güz dönemi (1. dönem) sınav tarihi: 2020 MEB Açık Öğretim Lisesi sınavları nasıl yapılacak?

10

AÖL’de 2020-2021 eğitim yılı başlıyor. Salgın hastalık sebebiyle sınavın gerçekleşeceği tam tarihi merak eden adaylar araştırma yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim dönemi AÖL sınav tarihlerini açıkladı. MEB tarafından yayımlanan takvime göre AÖL sınavları Aralık ayında gerçekleştirilecek. AÖL sınav giriş belgeleri sınav tarihinden 4 gün önce adayların erişimine açılacak. Peki AÖL 1.dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte yeni eğitim dönemi AÖL sınav tarihleri…

 
 

AÖL 2020-2021 SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Açık Öğretim Lisesi iş takvimine göre AÖL 1. dönem sınavları 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde uygulanacak.

 


AÖL 1. dönem sınav giriş belgeleri sistem üzerinden 2 Aralık Çarşamba  günü öğrencilerin erişimine açılacak. AÖL sınav yerleri aol.gov.tr adresi üzerinden öğrenci şifresi ve T.C kimlik numarası ile öğrenilebilecek.

BAKAN SELÇUK HABERİ VERDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ile ilgili yaptığı açıklamada “Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik” dedi.

AÖL SINAVLARI YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

AÖL güz dönemi sınavlarının nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. MEB’den konuya ilişkin açıklama gelmesi durumunda haberimizden detayları görüntüleyebilirsiniz.

AÖL KAYIT ÜCRETLERİ İÇİN SON GÜN!

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt olup ücretini  yatıramayan öğrenciler için Banka Ödeme Ekranları  14.10.2020 Çarşamba günü mesai 23:59’a kadar açık olacaktır. 
Ders Seçme ve Sınav Bölgesi Seçme Ekranları ise 14.10.2020 Çarşamba günü saat 12:00’a kadar açık olacaktır. Ücret muafiyetleri olmayan öğrencilerin kayıt ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde açık öğretim lisesi kayıtları silinecektir.

AÖL SINAVLARINDA KAÇ SORU SORULUYOR?

MEB Açık Lise sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda merkezi sistemle düzenlenmektedir. Sınav çoktan seçmeli test metodu ile yapılacak.  İşte AÖL sınavı detayları;

Her soru 4 seçenekli olacak.

Her dersten 20 soru sorulacak. 

Her doğru yanıtın değeri 5 puan olacak.

Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek.

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılıyor.

Haber7 Sitesinden Alıntıdır.

https://www.haber7.com/egitim/haber/3023735-aol-guz-donemi-1-donem-sinav-tarihi-2020-meb-acik-ogretim-lisesi-sinavlari-nasil-yapilacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here