Apple Analisti: Apple, 2021’de Gelirlerini %100 Artıracak

25

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Daha evvel çeşitli Apple haberlerimizde de bahsettiğimiz emniyetli Apple analisti Ming Chi-Kuo, yeni bir araştırma raporu yayınladı. Analist, yayınladığı yeni raporunda 2021 yılında Apple gelirlerinde bir evvelki yıla nazaran %100’lük bir artış beklediğini lisana getirdi. Kuo’ya nazaran bu artışın sebebi ise iPhone 13’lerdeki batarya bileşeni olacak.

Ming Chi-Kuo’nun raporuna nazaran Taiwan Career Technology, Apple’ın 2021 yılında çıkaracağı eserlerde tekrar başrol olmak için geri dönecek. Şirketin tedarikçiliğini üstleneceği eserler ortasında 2021’in ikinci yarısında çıkacak olan iPhone 13, yılın birinci yarısında çıkması beklenen yeni AirPods ve yeni küçük LED iPad bulunacak.

iPhone 13’te kullanılacak batarya teknolojisi

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 12’nin bataryasında yumuşak ve sert levhaların birleşimi kullanılıyor. Lakin iPhone 13’te büsbütün yumuşak levhaya geçileceği söz ediliyor. Yumuşak levhalı bataryalar, sert levhalı bataryalara nazaran daha az katmana sahip olduğu için telefon içerisinde alan açılmasını sağlayacak ve üretimi daha az maliyetli hale gelecek.

Bildiğiniz üzere iPhone 12 serisi, 5G temas takviyesiyle birlikte geliyor ki bu da bataryalara fazladan güç tüketimi binmesine sebep oluyor. Lakin iPhone 12 bataryaları, önceli olan iPhone 11’e nazaran daha küçük kapasiteli. Münasebetiyle yeni iPhone modellerinin performans konusunda çok güçlü olduğunu söylemek mümkün değil. Apple ise telefonlarını inceltirken batarya ömrünü de uzatmanın yollarını arıyor.

Taiwan Career Technology’nin, önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 13 ve iPhone 13 küçük bataryalarının %40 ile %50’sini karşılaması bekleniyor. Başka tedarikçiler ise Unimicron ve Unitech olacak. Ming Chi-Kuo’nun raporuna nazaran yeni AirPods 3’ler, şu anki AirPods Pro’lar ile birebir dizayna sahip olacak. Ayrıyeten Taiwan Career Technology, hem yeni AirPods’lar hem de küçük LED iPad’ler için donanım tedarikçiliği yapacak.

Webtekno

https://www.webtekno.com/apple-analisti-apple-2021-yilinda-gelirlerini-100-artiracak-h102103.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here