“Apple, Toplamda 1 Milyar iPhone Kullanıcısına Ulaştı”

6

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

En sağlam Apple analistlerinden biri olarak gösterilen Neil Cybart, Cupertinolu şirketin değerli bir kilometre taşını geride bıraktığını öne sürdü. Above Avalon blogda yeni bir yazı paylaşan Cybart, Apple’ın geçtiğimiz ay toplamda 1 milyar iPhone kullanıcısına ulaştığını varsayım ettiğini belirtti.

Apple, 2018 yılı prestijiyle iPhone satış adedini açıklamayı bıraktığından bu yana iPhone’ların kaçar adet sattığını tam olarak bilmiyoruz. Spekülasyonlar, Apple’ın 2018’de iPhone satışlarında tepeyi gördüğü ve iPhone satışları düşüşe geçtiği için de satış adedini açıklamayı bıraktığı tarafındaydı.

Cybart’a nazaran iPhone satışlarında düşüş yaşanıyor olması, Apple için işlerin berbata gittiğini göstermiyor. Cybart, Apple’ın Wall Street’teki yatırımcıların iPhone satışlarına bakarak yanlış manalar çıkardığını bildiğini, bu nedenle de satış adedi açıklamayı bıraktığını söylerken, iPhone kullanıcı sayısının satış adediyle ölçülemeyeceğini tabir ediyor.

Cybart’a nazaran Android’dan iPhone’a geçen kullanıcı sayısı, mevcut iPhone’unu yükseltenlere kıyasla epeyce az. Bu nedenle Apple’ın sadık bir kullanıcı kitlesi olduğunun söylenebileceğini tabir eden Cybart, satış adedinin ikinci el iPhone alım-satımlarını ya da aile içi iPhone takasını göstermediğini aktardı.

Apple’ın 2019 mali yılı başında 900 milyon iPhone kullanıcısına sahip olduğu biliniyor. Ortadan geçen müddet ve o günden bu güne tanıtılan iki iPhone ailesini dikkate aldığımızda 1 milyar iPhone kullanıcısına ulaşıldığı tarafındaki varsayımın gerçek olma ihtimalinin hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/apple-toplamda-1-milyar-iphone-kullanicisina-ulasti-h101332.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here