Audi’den Quattro’nun 40. Yılı İçin Konsept: Audi RS6 GTO

31

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Araba dünyasında kimi araçların kendilerine özel bir yeri oluyor. Audi Quattro da bu araçlardan biri ve bilhassa de ralli dünyasında çok saygın bir yere sahip. Bu modelin tekerinin yolu birinci görüşünden bu yana ise 40 yıl geride kaldı.

Audi’nin dört çeker sürüş sistemli yarış arabalarının bu kıymetli yıldönümü için kutlamalar da devam ediyor. Firma bu maksatla hazırladığı yeni RS6 konsept arabası tanıttı. Otomobil sözün tam manasıyla mükemmel.

Eski ile yeninin sentezi

Yeni konsept arabanın temelinde standart RS6 yer alıyor. Bu aracın standart halinin de 591 beygirlik bir canavar olduğunu bilmek gerekiyor. Konsept aracın genel tasarımı ise yepyeni Audi 90 Quattro IMSA GTO yarış arabasını andırıyor. 

Audi’nin açıklamasına nazaran aracı geliştirme işini Neckarslum fabrikasındaki çıraklar üstlendi. Araba üreticisi aracın teknik özelliklerini açıklamadıysa da aracın imgesi aslında gereğince konuşulacak materyal barındırıyor. 

Aracın boyası, genel olarak klasik renklerin ve desenlerin çağdaş bir formda tekrar ele alındığını gösteriyor. Beyaz, tek kesim jant kapakları direkt Group B rallilerinde kullanılan dizayna işaret ediyor. Kırmızı tonlu merkez kapakları ve Quattro logosu da dikkat çekiyor.,

Burada da mı dev ızgara?

Aracın ön kısmına baktığımızda daha büyük ve geniş bir ızgara görüyoruz. Ayrıyeten GTO logoları, kaput üzerindeki hava girişleri ve kırmızı ön ayrıntılar da dikkat çekiyor. Art kısımda ise tekrar IMSA’dan esinlenilmiş geniş egzos yer alıyor. Bu kadar büyük bir egzos araçtaki değişikliklerin görsellikle hudutlu olmadığını düşündürüyor. 

90 Quattro IMSA GTO, 0’dan 100’e sırf 3,1 saniyede çıkabilmesiyle şu andaki standart RS6’e epeyce yakın bir performansa sahipti. O araçtaki geliştirmelerin bir benzerini bu konseptte görmemiz durumunda gerçek bir sürat canavarıyla karşı karşıya kalabiliriz. 

Aracın içinde de altı noktalı emniyet kemeri, güvenlik kafesi, yarışçı koltuğu üzere ayrıntılar göze çarpıyor. Yan camlar atılıp yerine güvenlik ağları koyulmuş olsa da ön konsola dokunulmadığı fark ediliyor. Aracın satışa çıkması ya da seri üretime girmesi ise beklenmiyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/audi-rs6-gto-konsept-quattro-40-yil-kutlamalarinda-ortaya-cikti-h101981.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here