Baby Shark, En Çok İzlenen YouTube Görüntüsü Oldu

38

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Yaklaşık 3 yıl evvel sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin bir fenomene dönüşen efsane müziği Despacito’nun 4,6 milyar izlenmeye ulaşarak YouTube’un en fazla görüntüsü haline geldiğini aktarmıştık. Lakin hepimiz biliyoruz ki rekorlar, kırılmak içindir.

YouTube’un en fazla izlenen görüntüsü unvanını ele geçirdiğinden bu yana izlenme sayısını artırmaya devam eden ve an prestijiyle 7 milyar 38 bin izlenme sayısına ulaşan Despacito, bu inanılmaz istatistiğine karşın YouTube’un en fazla izlenen görüntüsü unvanını daha fazla elinde tutmayı başaramadı.

YouTube’un en çok izlenen görüntüsü artık Baby Shark klibi

Çocuklara yönelik müzik, içerik üzere eğitim ve cümbüş odaklı içerikler üreten Güney Koreli Pinkfong’un yaklaşık 4 buçuk yıl evvel yayınlamış olduğu Baby Shark isimli müziğin klibi, an prestijiyle 7 milyar 41 bin izlenme ile Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin Despacito görüntüsünü geride bırakmış durumda. Evet, milyarlarca izlenen iki müzik ortasındaki fark şu anda sırf 3 bin.

Luis Fonsi’nin Despacito klibini Ocak 2017’de, Pinkfong’un ise Baby Shark klibini Haziran 2016’da yayınladığını göz önüne aldığımızda an prestijiyle YouTube’un en fazla izlenen görüntüsü olan Baby Shark’ın popülerliğini yayınlandıktan çok sonra artırdığını tabir edebiliriz. Yeniden de iki görüntü ortasındaki farkın toplam izlenme oranları göz önünde bulundurulduğunda son derece küçük olduğunu ve unvanın her an ‘yine’ el değiştirebileceğinin altını çizelim.

Tüm dünyada bir fenomen haline gelen ve YouTube kullanan neredeyse tüm çocukların ezbere bildiği Baby Shark müziğinin kim tarafından yazıldığı hala bilinmiyor. Müzik birinci ortaya çıktığında büyük bir popülariteye kavuşmamıştı. Fakat 10 yaşındaki Güney Koreli-Amerikalı müzikçi Hope Segoine tarafından seslendirilip Pinkfong tarafından kliple desteklendiğinde kısa müddette dünya çapında viral hale geldi.

YouTube’un “eskiden” en çok izlenen görüntüsü Luis Fonsi – Despacito

YouTube’un “yeni” en çok izlenen görüntüsü Pinkfong – Baby Shark

Webtekno

https://www.webtekno.com/baby-shark-en-cok-izlenen-youtube-videosu-h101556.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here