Bir Oyunsever, Xbox One S’i Oyuncu Bilgisayarına Dönüştürdü

37

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

‘Oyun bilgisayarı’ denildiğinde çoğumuzun aklında büyük, bir sürü fana ve LED aydınlatmaya sahip bilgisayar kasaları gelir. Fakat Markker2992 isimli Reddit kullanıcısı, oyun bilgisayarlarının da oyun konsolları üzere kompakt dizaynlara sahip olabileceğini gösteren bir deneme gerçekleştirdi.

Eski bir Xbox One S’i alarak bir oyuncu bilgisayarına dönüştürdü. Kelam konusu aygıtın performans açısından neler sunduğunu söylemek sıkıntı fakat en azından donanım noktasında bir oyuncu bilgisayarından geride kalmadığını söyleyebiliriz.

Markker2992’nin Xbox One S RTX oyuncu bilgisayarı ismini verdiği bu enteresan aygıtın içinde bir Ryzen 3700X işlemci, Noctua NH-L9a işlemci soğutucu, Asus RTX 2060 Phoenix GPU, ASRock B450 ITX anakart, 32 GB RAM, HDPlex 400w HiFi DC-ATX PSU, 2 TB SSD ve Noctua NF-A4x10 FLX soğutucu fan bulunuyor. Dolayısı ile donanım açısından gerçek bir oyuncu bilgisayarı olduğu söylenebilir.

Xbox One S RTX’in fotoğraflarına baktığımızda Xbox One S’in kendi havalandırma deliklerine ek havalandırma delikleri açıldığını, Xbox One S’in özgün güç tuşuna alternatif bir güç tuşu eklendiğini, Blu-ray şoförüne ise Xbox yeşili LED aydınlatma eklendiğini görüyoruz. Dolayısı ile yepyeni Xbox One S kasasının, aygıtın çalışabilmesi için ‘güncellendiğini’ söylemek mümkün.

Xbox One S RTX’teki tüm kesimlerin 1.300 dolara mal olduğunu düşünürsek bir PC tutkunu olmadığınız sürece yeni kuşak bir Xbox Series X ya da Xbox Series S satın almanın çok daha karlı bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/xbox-one-s-oyuncu-bilgisayarina-donusturuldu-h101957.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here