Çalışan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 11 Uygulama

20

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Çalışan bayanların kültürümüzde yer edinen kimi sorumlulukları tek başlarına yerine getirmeleri güç. Onlar için bu süreci biraz daha zorlaştıran şey ise çalışan bir anne olmak. Lakin teknolojik imkanlar sayesinde çalışan anneler, gün içerisindeki planlarını hakikat formda yapabilirler ve hem çocuklarına vakit ayırıp, hem de işlerinde verimli biçimde çalışabilirler.

Çalışan anneler için hayatlarını kolaylaştırabilecek; spordan sıhhate, sağlıktan eğitime kadar bir alanı kapsayan ve iOS ve Android telefonlar için 11 taşınabilir uygulamanın yer aldığı bir liste hazırladık. Bu listede gördüğünüz uygulamalar hem çok pratik hem de öğretici. Haberimizin devamında uygulamalara ve uygulamaların özelliklerine göz atalım.

Çalışan annelere özel uygulamalar:

 • Google Keep
 • Pepapp 
 • Diyetkolik Online
 • CamScanner
 • Cüzdan – Günlük Bütçe & Kâr uygulaması:
 • Bebeğim – Anne ve Bebek Takip
 • Benim için Çalar Saat
 • 3 Minute Mindfulness
 • Nefis Yemek Tanımları
 • Sleep Cycle – Sleep Tracker 4
 • Bebek Bakımım

Not ve listeler için uygun bir uygulama Google Keep:

Fonksiyonu: Planlarınızı ve aktivitelerinizi not etmenizi sağlar, hatırlatıcı misyonu üstlenir.

Google Keep, günlük hayatın koşuşturmacasında unutmak istemediğiniz anları yahut gelecekteki planlarınızı farklı renkte etiketlerle not edebilmeniz için geliştirilmiş bir uygulamadır. Hatırlatma, etiket üzere özellikleri de bünyesinde barındıran bu uygulama, ses evraklarının da kaydedilebilir olması nedeniyle hayli tanınan uygulamalar ortasında yer alıyor. Uygulama bu açıdan çalışan anneler için epeyce kullanışlı.

Regl döngüsünü sizin yerinize takip eden uygulama Pepapp:

Fonksiyonu: Bayanların regl döngüsünü takip etmesini sağlayan, adet takvimini takip uygulaması.

Adet takvimi ve regl döngüsünü takip etmek isteyen bayanlar için hem bilgilendirici hem de eğlenceli tavsiyelerin yer aldığı bir uygulama olan Pepapp, PMS, regl, yumurtlama ve doğurganlık periyotları hakkında bildirimler gönderiyor ve bu düzenlemelerin her ay takip edilmesini sağlıyor. Pepapp uygulaması, kullanışlı olması ve renkli temasıyla bayanların sık kullandığı uygulamalar ortasındaki yerini alıyor.

Kalorilerinize “Diyetkolik Online” ile dikkat edin:

 • Fonksiyonu: Besinlerden aldığınız kaloriyi takip etmenizi sağlamak ve diyet programı oluşturmak.

Diyetkolik, doğum yapmış yahut kilosundan şikayetçi olan bayanlar başta olmak üzere herkesi ilgilendiren bir uygulama. Kilo almak yahut kilo vermek isteyenlere uygun halde oluşturulmuş diyet programlarıyla birlikte istediğiniz kiloya ulaşmanız için tesirli bir uygulama. Tüm besinlerin kalorilerini sorgulayabilir ve antrenman hareketleri, vücut ölçüleriniz ile ilgili takip sistemi oluşturabilirsiniz.

Önerilen Yazı  RTÜK Liderinden Netflix Açıklaması: Münasebetlerimiz Düzgün

İş yerindeki tarayıcı işleriniz için CamScanner:

 • Fonksiyonu: Yazılı dökümanlarınızı tarayarak sanal ortama aktarmak.

CamScanner, akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayar üzerindeki farklı içeriklerinizi taramak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Konutunu tek başına yönetim eden bayanların imajdan metin ayıklama, taşınabilir tarayıcı, PDF, yazdırma ve faks süreçleri için hayli ülkü olan bu uygulama aldığı 4,8 oyla birlikte App Store’un tercih edilenleri ortasında üst sıralarda yer almaktadır.

Bütçe takibi için ülkü uygulama “Defter”:

 • Fonksiyonu: Günlük harcamalarınızı not etmenizi sağlamak.

Har vurup harman savuran çalışanlar yahut meskenin yönetimini üstlenen çalışan anneler için ülkü bir uygulama olan Defter, günlük ve aylık harcamaların not olarak tutulduğu bir uygulama. Kısayollar ve istatistiki olarak kolay bir arayüze sahip olan uygulamada günlük harcamalarınızı takip edebilir ve bu doğrultuda rahatlıkla denetim altına alabilirsiniz.

Bebeğim – Anne ve Bebek Takip:

 • Fonksiyonu: Bebeklerle ilgili yararlı bilgileri kullanıcılara sunmak.

Bebeğim uygulaması, annelerin bebeklerini büyütme konusunda ufkunu genişleten bir uygulama olarak App Store’daki yerini alıyor. Bebeğinizin daha sağlıklı büyümesiyle ilgili yararlı bilgileri sizlere sunan uygulama, anne ve bebek dünyasına ilişkin her şeyi kullanıcılara sunuyor. Uygulama eğlenceli ve kolay arayüzüyle birlikte annelerin çok kullanacağı uygulamalar ortasında yer alıyor.

Sabahları işe kalkmak için sıkıntı uyanıyorsanız “Benim için Çalar Saat” uygulaması size nazaran:

 • Fonksiyonu: Sabahları uyanmakta zorlanan beşerler için farklı programları bünyesinde barındıran bir alarm çalmak.

Uyanmak birçoğumuz için hayli külfetli bir durum. Sabahın erken saatlerinde işe gitmek için kalkacak şahıslar, bilhassa klüçük yaşta çocuğu olan anneler için ülkü bir uygulama. Sevdiğiniz ve kendi seçtiğiniz müziği alarm olarak ayarlayabileceğiniz bu uygulamada farklı ve hoş dizaynlar yer almaktadır.  Zamanlayıcı, el feneri üzere ekstra özellikleri de olan bu uygulama art planda çalışmasa dahi işinizi görecektir.

Bir an olsın sakinleşmek, baş dağıtmak için 3 Minute Mindfulness:

 • Fonksiyonu: Kullanıcılara meditasyon, nefes idmanları gösteren uygulama.

Çalışan annelerin ağır iş temposundan ayırabileceği ve 3 dakikada içinde süratli meditasyon, nefes idmanları üzere aktivitelerle gerilim ve kaygılarını atabilecekleri bir uygulamadır. Gündelik hayatın yoğunluğu içerisinde ayrılacak bir 3 dakika herkese kesinlikle düzgün gelecektir. Bu doğrultuda geliştirilen uygulamanınsa tek dezavantajı Türkçe lisan seçeneğinin yer almaması.

Önerilen Yazı  Google Telefonlar'ın İsmi ve Simgesi Değişiyor

Pratik yemek tanımlarına ulaşmak için “Nefis Yemek Tarifleri”:

 • Fonksiyonu: Binlerce yemek tanımını kullanıcılara fiyatsız olarak sağlamak.

İşten meskene geldikten sonra farklı lezzetlerden oluşan bir sofra hazırlamak isteyen bayanlar için epey ülkü bir uygulama. Çalışan annelerin konuta döndükten sonra çocuklarına farklı lezzetler hazırlamasına imkan tanıyan bu uygulama, farklı menüler ve lezzetlerin yer aldığı tanım listelerini kullanıcılara sunuyor. Yüksek puanı ve kullanışlı olması nedeniyle de epeyce tanınan uygulamalar ortasında yer alıyor.

Kaliteli uyku tertibi için Sleep Cycle – Sleep Tracker 4:

 • Fonksiyonu: Uyku takibi ve uykunuza nazaran tahliller yapmak.

Sleep Cycle, uyku tertibini takip eder ve dinlenmiş bir formda, en enerjik biçimde uykunuzu almanızı sağlar. Çalışan ve az uyuyan anneler için epey verimli olabilecek bu uygulamanın fiyatlı ve fiyatsız özellikleri yer alıyor. Patentli ses teknoloji ve uyku tahlili özelliklerine sahip olan bu uygulama epeyce tanınan. Uygulamanın Türkçe takviyesi bulunmaktadır.

Konutunuzu anaokuluna çeviren Bebek Bakımım uygulaması:

 • Fonksiyonu: Çocuğunuzun eğlenceli aktivitelerle inaktif formda vakit geçirmesini sağlamak.

7 farklı aktivitenin yer aldığı Bebek Bakımım uygulaması, çocukların farklı oyunlarla birlikte vakit geçirmesini sağlayan hoş bir uygulama. Eğlenceli banyo, köpüklü diş fırçalama, bebek altı değiştirme,modaya uygun giysi, lezzetli yiyecekler, hoşluk uykusu ve sevinçle dolu oyunlar üzere çeşitli bakım aktiviteleriyle çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama sadece App Store’da yer alıyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/calisan-anneler-uygulama-android-ios-h101942.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here