Crysis Remastered Ertelendi!

1 dk


Geçtiğimiz nisan ayında Crysis‘in Twitter hesabından paylaştığı twitlerle bir çok oyuncuyu heyecanlandırmayı başarmıştı. Daha sonra oyunun yapımcı stüdyosu Crytek tarafından paylaşılan açıklamada Crysis‘in Remastered sürümünün çıkacağı belirtildi. Ancak geçtiğimiz gün (01.07.2020) yapılan açıklama ile beraberinde Crysis Remastered sürümünün ertelendiği açıklandı.

Crysis Remastered için oynanabilir kararlı sürümler PC , Xbox , Nintendo Switch ve PlayStation sürümlerine gelecek.

Crysis Açıklaması

Crysis Remastered’ın Ertelendiği Duyuruldu!

Crysis resmi Twitter hesabından gerçekleştirdiği paylaşım sonrasında oyuncu kitlesini heyecanlandırmayı başardı. Sonradan paylaşılan gönderide Crysis’in Remastered versiyonunun geleceği açıklandı. Oyunun Remastered versiyonunun YouTube Crysis kanalında paylaşılacağı belirtilmişti. Ancak Crytek tarafından yapılan açıklamada yeni versiyonun erteleneceği söylendi.

Crysis Remastered

Crytek‘in yaptığı açıklamadı oyunun geçmiş yıllara kıyasla kalitesini korumasını istedikler için Remastered versiyonunu ertelediklerini paylaştılar. Bu erteleme kararı oyunun çıkacağı tüm platformlar için geçerli olurken oyunun net çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama belirtilmedi. Crytek oyun dünyasında yer edinmiş bir oyun yapımcı stüdyosu olsa da uzun

zamandır adını duyuramıyordu. Stüdyonun tarihindeki en önemli oyunları bildiğimiz gibi Crysis bu sebeple oyunu eksiksiz çıkarmak istiyorlar.

Crysis Remastered için duyurulan ertelenme kararı birçok oyuncunun anlayışla karşılamasına sebep oldu. Buglarla dolu ve yarım bir oyun oynamak yerine kaliteli bir oyunun eski tadı korumasını sağlaması önemli. Bu tür ertelenme sebeplerine Cyberpunk 2077‘de de karşılaşmıştık. Öyle ki Cyberpunk 2077 yapımcı stüdyosu CD Projekt Red oyunu 2 kez üst üste erteleme kararı aldı.

Crysis , Crytek için büyük önem arz ediyor. Öyle ki Crytek’in kaderi Crysis Remastered‘a bağlı. Eğer oyuna büyük bir arz oluşursa oyunun devam sürümleri de öngörülüyor. Remastered sürümünün oyun içi içerikleri de sızdırılmıştı. Ancak bu içerikler günümüz teknolojisine nazaran yeterli kalitede olmadığı için oyunun geliştirme sürecinin hangi aşamada olduğu bilinmiyor.

Crysis Remastered Ne Zaman Gelecek?

Crysis Remastered için paylaşılan görseller ve yapılan açıklamalar henüz birşeyler demek için çok erken. Oyunun ne zaman kararlı sürümüyle beraber çıkacağı bilinmemekle beraber gizemini koruyor.


Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: