CyberPunk 2077

Cyberpunk 2077’ye Işın İzleme ve NVIDIA DLSS 2.0 Desteği Geliyor!

3 dk


0

Cyberpunk 2077‘nin yapımcı ekibi CD Projekt RED geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla beraber Cyberpunk 2077 ile beraberinde DLSS 2.0 teknolojisi ve ışın izleme detayları ile geleceğini açıklıyor:

Işın İzleme Özellikli Çevresel Perdeleme (Ambient Occlusion): Çevresel perdeleme, bir sahne içerisinde yer alan tüm noktaların ortam aydınlatmasına ne kadar maruz kaldığını hesaplayan bir görüntüleme tekniğidir. Bu teknik sayesinde oluşan dağınık gölgelendirme etkisi sayesinde kapalı ve başka objeler arkasında kalan alanlar daha karanlık bir tonlamaya sahip olur ve sahnenin daha aydınlık öğeleri ile oluşan bu kontrast sayesinde ortaya daha gerçekçi bir görüntü çıkar. Cyberpunk 2077’de Ray Tracing özellikli çevresel perdeleme gölge bilgisinin yer almadığı için geleneksel görüntüleme yöntemleri ile hesaplanamayacak yerel gölgelendirme efektlerini ortaya koymak için yerel ışık kaynaklarıyla birlikte kullanılabilir. Bu sayede ortaya çok daha gerçekçi bir görüntü çıkmış olur.

Cyberpunk 2077 Işın İzleme Özelliği

Işın İzleme Özelliği : Bilinen ışıklandırma tekniklerinin haricinde geliştirilen NVIDIA teknolojisi sayesinde gökyüzü aydınlatması ve ışıkların karanlık ortamda yayılması bu teknoloji ile beraberinde gözlere çok daha etkileyici bir izlenim bırakıyor.

Cyberpunk 2077 Işın İzleme Özellikli Yansımalar

Cyberpunk 2077‘de kullanılacak ışın izleme özelliği barındıran yansımalar sayesinde artık kilometrelerce uzaktaki bölgeler dahi profesyonel bir ışıklandırma ile gözleri etkileyecek. Işın izleme özelliği sayesinde saydam veya opak cisimlerin içinden geçen ışık cisimlerin ışığını takip ederek doğal bir ışıklandırma katıyor. Bu teknoloji sayesinde artık yapay bir ışık süzmesi değil yapay zekanın kendi cisim takip özelliği ile doğal ışıklandırma ve gölgeler ortaya çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde yansımaları yapay zeka hesaplayabilir ve oyuncuların içinde bulunduğu ortam haricinde görebilecekleri cisimlerin de ışıklandırılması artırılıyor.

Sunulan teknolojiler ile beraberinde Cyberpunk 2077 19 Kasım 2020’de oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyunun gelmiş geçmiş en büyük açık dünyaya sahip olaağı söyleniyor , bunun yanısıra oyuncuların gözünü boyamayı başarabilecek bir çok mekanik ve teknolojik geliştirmeler içerikler arasında yer alıyor.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir