Darius Counterları [CT] S10

6 dk


0

Darius League of Legends’da karşısında eğer pasif ve baskın bekleyerek agresif oynadığınız taktirde muhtemelen ölümünüzle sonuçlanacaktır. Demacia’nın muhteşem kan savaşçısı Darius Counterları

Darius Counterları

Darius Counterları , Darius ct

Darius Bu Şampiyonlarda Güçlü

Darius Counterları

Darius Hikayesi

Darius’la kardeşi Draven, bir liman şehri olan Basilich’te büyümüş iki yetimdi. Darius karınlarını doyurabilmek için çabalardı; sürekli kendilerinden büyük sokak çocuklarıyla ve kardeşine zarar vermeye kalkışan diğer herkesle, hatta şehir muhafızlarıyla bile kavga ederdi. Sokaklardaki yaşamlarının her günü, hayatta kalmak için mücadele etmekle geçerdi. Darius on ikinci baharını gördüğünde, vücudunda bazı askerlerin ömür boyu aldığından çok daha fazla yara izi vardı.

Sürekli genişleyen Noxus İmparatorluğu sonunda Basilich’i de ele geçirdiğinde, muzaffer ordunun komutanı Cyrus bu dik başlı kardeşlerin içindeki gücü gördü. Böylece Darius ve Draven, Cyrus’un birliklerine katıldı. İki kardeş yıllar boyunca dünyanın dört bucağında birbirinden yorucu ve eziyetli bir sürü seferde ve fetihte çarpıştı, imparatora karşı çıkarılan pek çok ayaklanmayı bastırdı.

Noxus İmparatorluğu’nda ırk, sınıf, kültür ayrımı yapılmadan herkesin güç elde etme şansı vardı. Bu ideale en yürekten inananlardan biri de Darius’tu. Hayata atılırken sıfırdan başladığı halde; görevlerini yerine getirmeyi her şeyden daha önemli gördüğü için rütbesi sürekli yükseliyordu. Agresifliği, disiplini ve hiçbir konuda taviz vermeyişi sayesinde büyük saygı topluyordu. Hatta Dalamor Ovası’ndaki kanlı meydan savaşında, geri çekilmeyi emreden korkak bir Noxus generalinin kellesini bizzat uçurdu. Sonra kulakları sağır eden bir savaş narası atıp kanlı baltasını havaya kaldırarak dağılmış birlikleri topladı ve kendisininkinden çok daha kalabalık bir orduya karşı beklenmedik, görkemli bir zafer kazandı.

Bunun karşılığında onu kendisine ait bir tümenin komutanı yaparak ödüllendirdiler. İmparatorluğun her yerinden binlerce asker akın akın ona katılmaya geldi. Darius bunların çoğunu geri çevirdi. Sadece en güçlü, en disiplinli ve en sağlam iradeli olanları kabul etti. Ünü öyle göz korkutucu hale gelmişti ki Noxus’tan çok uzaktaki ülkelerde bile kimi şehirler onun ordusunun sancaklarını görür görmez teslim bayrağını çekiyordu.

Noxus saldırılarına onyıllar boyu direnmiş, gururlu, savaşçı bir halk olan Varju’ların bulut kalelerini fethettiği zaferden sonra, Darius’a bizzat imparator Boram Darkwill tarafından Noxus’un Eli unvanı verildi. Darius’u yakından tanıyanlar onun derdinin ne güç ne de pohpohlanmak olduğunu bilirlerdi. O sadece Noxus’un tüm uluslar üzerinde hâkimiyet kurduğunu görebilmek istiyordu. Böylece Darkwill ona birliklerini toplayıp, artık kuzeyin derinliklerindeki Freljord’da yaşayan barbar kabileleri dize getirmesini emretti.

Önerilen Yazı  Amumu Counterları [CT] S10

Düzenlenen sefer yıllarca uzadı, uzadı ve sonunda taraflar yenişemeyip kuzeyin buz gibi ikliminde bir açmazda kalakaldılar. Darius, acımasız Kışın Pençesi kabilesinin düzenlediği suikastlardan, pusulardan ve hatta onu kaçırma denemelerinden hep kıl payı kurtuldu. Bitmek tükenmek bilmeyen ve sürekli zayiat verdiren savaşlardan artık bıkmaya başlamıştı. Askeri güçlerin yeniden bir araya toplanmasını talep etmek için Noxus’a döndü.

Gazileriyle beraber başkente girer girmez, Jericho Swain’in bir darbe düzenleyip imparatoru öldürdüğünü öğrendi. Bu darbeyi, öz kardeşi Draven da dahil olmak üzere Darius’un pek çok müttefiki de desteklemişti.

Durum çok nazikti. Darius Noxus’un Eli olduğu için, soylu ailelerden pek çoğu onun Darkwill’in intikamını almasını bekliyordu. Ama Darius, itibarı zedelenmiş bir general olan Swain’i tanır ve ona çok saygı duyardı. Birkaç yıl önce Ionia’da düzenleyip başarısız olduğu saldırı yüzünden ordudan ihraç edilmesine de karşı çıkmıştı. Noxus’un Eli, sadakat yeminini herhangi bir yöneticiye değil Noxus’un kendisine ederdi. Swain de imparatorluk için hayal ettiği yeni geleceği dürüstçe paylaşan bir adamdı. Darius, Swain’in komutasına girmekten onur duyacağı bir lider olduğunu düşünüyordu… ama Swain’in başka hesapları vardı.

Trifarix sisteminin kurulmasıyla Noxus’u üç kişi yönetecek, her biri de kuvvetin bir prensibini temsil edecekti: Geniş görüşlülük, güç ve kurnazlık. Darius konseyde görev almayı seve seve kabul etti ve yepyeni, elit bir askeri güç kurma görevini üstlendi. Trifaria Lejyonu adını taşıyacak olan bu güçte sadece ve sadece imparatorluğun en sadık ve prestijli savaşçıları yer alacaktı. Darius da Noxus ordularının yeni bir fetihler çağı başlatmasına öncülük edecekti.

https://universe.leagueoflegends.com/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir