DualSense Tasarım Sorunu Birtakım Oyuncuların Hududunu Bozabilir

29

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sony, bu sene yeni jenerasyon konsolundan evvel yeni kuşak oyun kumandası DualSense‘in duyurusunu gerçekleştirmişti. Şirket, yeni kuşak denetim aygıtının dokunmatik geri bildirim (haptic feedback) ve adaptif tetik sistemi üzerinde bir epey durmuştu.

Genel olarak PlayStation 5’i almayı başaran kullanıcılar da Sony’nin yeni jenerasyon denetim aygıtından bir oldukça etkilenmiş üzere duruyor. Lakin DualSense isimli bu konntrol aygıtı, bilhassa obsesif kompulsif bozukluğu olanlar için o kadar da “kusursuz” olmayabilir.

PlayStation 5 denetim aygıtı DualSense’in kusuru

Far Cry 6 Oyun Tasarım Direktörü Ted Timmins’e nazaran, DualSense’in art tarafında bulunan Sony markası denetim aygıtının tam olarak ortasında bulunmuyor. Timmins, USB girişinin altına konumlandırılan Sony yazısının kumandanın ortasından 1 mm solunda durduğunu söz etti.

Üstelik bu sorunun yalnızca Timmins ile hudutlu olmadığı da görülüyor. Tanınan oyun sitesi Gamespot’ta bahisle ilgili olarak yapılan yorumlarda durumun görece daha makus olduğunu belirten kullanıcılar da bulunuyor. Yani bunun istisnai bir kusur değil genel olarak bir tasarım sorunu olduğu söylenebilir.

Doğal bu, oynanışa ziyan verecek ya da oyuncuların oyun tecrübesini makus istikamette etkileyecek bir sorun olmaktan bir epey uzak. Üstte da bahsettiğimiz üzere obsesif kompulsif bozukluğunuz yoksa bu ufak sorunu görmezden gelebilirsiniz. Fakat bu cins bir sorunu ya da hassasiyeti olanlar için zahmetten çıkartıcı bir şey olabileceğini de söyleyebiliriz.

Pekala, siz DualSense denetim aygıtındaki bu tasarım sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce görmezden gelinebilecek kadar kıymetsiz bir sorun mu yoksa kullanıcının hudutlarını bozabilecek bir sorun mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/dualsense-tasarim-sorunu-bazi-oyuncularin-sinirlerini-bozabilir-h102428.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here