Dünyanın Birinci 55 İnç 4K AMQLED Ekranı Duyuruldu

31

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Ekran teknolojileri konusunda kesimin dikkat çeken şirketlerinden biri olan Çinli elektronik üreticisi BOE, dünyanın birinci 55 inç 4K AMQLED ekranını duyurdu. AMQLED (aktif matrisli kuantum ışık yayan diyot) ekran teknolojisi, isminden da anlaşılabileceği üzere mevcut AMOLED (aktif matrisli organik ışık yayan diyot) ekran teknolojisi ile QLED (kuantum ışık yayan diyot) teknolojisinin en güzel yanlarını bir ortaya getiriyor.

AMQLED ekranlar, fotolüminesans kuantum nokta art ışık teknolojisinden farklı olarak bir art ışığa muhtaçlık duymuyorlar ve kuantum noktaları, akımdan faydalanarak ışık yayabiliyorlar. Kuantum noktaların kendinden ışık yayma özelliğine sahip olması ise daha geniş bir renk gamını ve uzun kullanım ömrünü mümkün kılıyor.

BOE, AMQLED ekranlar ile alanında başkan hale gelebilir

BOE tarafından yapılan açıklamalara nazaran dünyanın birinci 55 inç 4K AMQLED ekranı; kullanıcılara 3840×2160 piksel çözünürlük, yüzde 119 NTSC renk paleti, 1.000.000:1 kontrast üzere gibi dikkat alımlı özellikler sunuyor. Beklentiler, BOE’nin AMQLED teknolojisi ile alanında başkan olacağı tarafında. 

Aslına bakacak olursak BOE, birinci AMQLED prototiplerini 2017 yılında gün yüzüne çıkarmıştı. Fakat o vakit gösterilen prototipler sadece 5 inç ve 14 inç boyutlara sahip olduğundan kelam konusu teknolojinin kabul edilebilmesi için BOE’nin bu teknoloji üzerinde daha fazla çalışması ve üretilebilir AMQLED ekran boyutunu, günümüz TV’leriyle emsal boyutlara getirmesi gerekiyordu. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/55-inc-4k-amqled-ekran-duyuruldu-h102044.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here