Dünyanın Birinci Eş Dizaynlı Özel Jeti ve Spor Arabası

40

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer ve Alman spor araba üreticisi Porsche, dünyanın birinci eş dizaynlı özel jetini ve spor arabasını ortaya çıkarmak için iş birliği gerçekleştirdi. Duet olarak olarak isimlendirilen ikili, olağan kurallarda birbirlerinden büsbütün alakasız iki taşıt olan Embraer Phenom 300E ile Porsche 911 Turbo S’i kardeş eserler haline getiriyor.

Yalnızca 10’ar adet üretilen özel tasarım Embraer Phenom 300E ve Porsche 911 Turbo S’ten oluşan Duet, gümüş renk yüklü bir tasarım lisanı ortaya koyuyor. Her iki araç da Brilliant Chrome ve Speed ​​Blue olarak isimlendirilen tasarım ayrıntılarına ve Jet Grey Metallic ve Platinum Silver Metallic olarak isimlendirilen ana renklere sahip.

Dizayncılar, 911 Turbo S ile Phenom 300E’yi görsel manada eşleştirmek için öylesine ayrıntılı bir tasarım çalışması gerçekleştirmişler ki 911 Turbo S’in hava girişleri, Phenom 300E’nin motor yuvalarıyla uyumlu halde Brilliant Chrome’a boyanmış durumda. Ayrıyeten arabanın kapı eşiğinde, uçağın ise kanadında, “No Step” yazısı yer alıyor.

Dizayncılar iki aracın dış tasarımı kadar iç yerde da bir ahenk sağlamak için uğraş göstermiş durumdalar. Örneğin, Phenom 300E’nin koltukları, 911 Turbo S ile neredeyse birebir tıpkı görünüme kavuşacak formda kaplandı. Ayrıyeten karbon fiber tasarım ayrıntıları da yeniden iki aracın tasarım bütünlüğünü sağlıyor.

Kestirim edebileceğiniz üzere iki şirket, Duet’i satın alanların kendilerini ‘özel’ hissetmesi için imkanları zorlamaktan geri durmuyorlar. Bu nedenle Duet satın alanlara özel bir pilot çantası, hoş bir hafta sonu tatili ve özel tasarım Porsche Design 1919 Globetimer UTC titanyum saat ikram edilecek.

Pekala bir adet özel tasarım Porsche 911 Turbo S ve bir adet Embraer Phenom 300E’den oluşan Duet’in fiyat etiketi(!) ne kadar olacak? Duet için açıklanan başlangıç fiyatı 10,9 milyon dolar (yaklaşık 93.4 milyon TL) Ayrıyeten özelleştirme seçeneklerine nazaran fiyatın daha da artabildiğini belirtelim. Duet için birinci teslimatlar 2021 yılında gerçekleşecek.

Webtekno

https://www.webtekno.com/dunyanin-ilk-es-tasarimli-ozel-jeti-spor-otomobili-h101744.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here