Dünyanın En ‘Kıpır Kıpır’ Faresi: Karşınızda Hoglet

8

HedgeHog Health isimli bir teknoloji şirketi, “Hoglet” olarak isimlendirdiği bir fare duyurdu. Dizaynıyla epey dikkat cazibeli olan fare, kimilerimiz için epeyce rahatsız edici bir yapıya sahip olsa da kimilerimiz için epeyce avantajlı. Klâsik bir fareden fazla bir oyuncak üzere görünen Hoglet, kimi sıhhat problemlerine sahip olan tüketicileri etkilemeyi başaracak üzere görünüyor.

Hoglet’ın en dış katmanı, alıştığımız farelerin tersine hayli pürüzlü bir yapıya sahip. Geliştirici grup, sıhhate ziyanı olmayan silikon materyalden imal ettiği bu fare ile öğrenme zahmeti çeken insanları hedefliyor. Kablosuz yapıda olan ve 1 adet AA pille çalışan Hoglet, dokunsal geri bildirim özelliği sayesinde pek çok insanın hayatını kolaylaştıracak üzere görünüyor.

Hoglet, işte bu türlü görünüyor

Hoglet’ın dış kısmındaki silikon yapı, çok sayıda çıkıntıya sahip. Bu çıkıntılar, fare kullanım sırasındayken kullanıcıya geri bildirim veriyor. Bu sayede de öğrenme zahmeti çeken ya da dokunsal geri bildirime muhtaçlık duyan insanların, bilgisayar kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olunmuş oluyor. Tüm bunlarla yetinmeyen geliştirici takım, otizm spektrum bozukluğu hastalarını rahatsız eden “tık” sesini de ortadan kaldırıyor

HedgeHog Health Kurucusu Parker Lynch tarafından yapılan açıklamalarda, yaptığı incelemeler sonucunda piyasada Hoglet üzere görünen pek çok eser olduğunu, bu ürünlerden feyz alarak da Hoglet’ı geliştirdiğini söylüyor. Şirket, Hoglet’ın fiyatını açıklamadı fakat resmi internet sitesi üzerinden oluşturduğu bir irtibat formu ile insanlara yardımcı olmaya hazır olduklarının altını çiziyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/hedgehog-health-fare-hoglet-h101223.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here