EMUI 11, Huawei İçin Bir Dönemin Sonu Olabilir

8

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Çinli teknoloji şirketi Huawei, geçtiğimiz yıl kendi işletim sistemi Harmony OS‘u duyurmuştu. Şirket, bu işletim sisteminin akıllı telefonlardan bilgisayarlara her aygıtta çalışabileceğini ileri sürerek, kendi ekosistemini oluşturacağını açıkladı. Lakin Huawei, ABD’nin kara liste kararına karşın bu işletim sistemini akıllı telefonlarında kullanılmayacağını açıklayıp durdu. Yaşanan son gelişmelerse bu durumun artık değişebileceğini gözler önüne seriyor.

Huawei Tüketici İş Kümesi Yazılım Geliştirme Lideri Wang Chenglu ile yapılan bir röportajın servis edilmesi, Android 11 tabanlı “EMUI 11” isimli arayüzün, Huawei’nin Android ekosistemindeki son yazılım olabileceğini düşündürüyor. Zira Chenglu, bu röportaj sırasında EMUI 11 ile Harmony OS ortasında çok büyük benzerlikler olduğunu söylüyor.

Chenglu tarafından yapılan açıklamaların, sektörel manada çok değerli olduğunu söz etmek gerekiyor. Zira şirket, görünüşe nazaran EMUI 11’i bir geçiş arayüzü olarak kullandıktan sonra birtakım aygıtlarına Harmony OS güncellemesi sunacak. Aslında bu durum, Google’ın Android’i ya da Apple’ın iOS ekosistemi için önemli bir sorun teşkil eder. Fakat Huawei’nin kesim tedarik edemiyor oluşu, bu işletim sisteminin Çin dışına bile çıkamayabileceğini düşündürüyor.

Aslına bakacak olursak Huawei, Harmony OS’un birinci sürümü ile ikinci sürümü ortasında birbiriyle aksi düşen açıklamalar yaptı. Şirket, az evvel de belirttiğimiz üzere Harmony OS 1.0’de akıllı telefonlara uzaktı. Lakin Harmony OS 2.0’yle bu durum değişti ve akıllı telefonları da sık sık dillendirmeye başladı. Ayrıyeten kısa bir mühlet evvel de hangi Huawei telefonların Harmony OS 2.0 takviyesine sahip olacağı ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu gelişmeler, Huawei’nin kendi ekosistemi konusunda ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/huawei-emui-11-bir-devir-sona-eriyor-h101340.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here