En Çok İlan Verilen İkinci El Araba Marka ve Modelleri

40

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Ülkemizde artan döviz kurları, gelen yeni vergi düzenlemeleri derken sıfır araba fiyatları son birkaç yılda çok fazla arttı. Bununla birlikte ikinci el araba pazarının da fiyatlarında astronomik artışlar gördük. Bu noktada ise pek çok kişi araç satın alırken daha uygun fiyatlı alternatiflere yönelmeye başladı. İkinci el araç satışı platformu otomobilim.com, ekim ayında en fazla ilan verilen araba markalarına ilişkin yeni bir istatistik paylaştı. 

Yayınlanan araştırma sonucuna nazaran ikinci el araba satışlarında 100 bin TL’nin altında otomobil fiyatları çok az sayıda kalırken 150 bin TL üzerindeki otomobil fiyatlarında da yükseliş devam etti. Bununla birlikte ekim ayında otomobilim.com’da ilanı en fazla çıkan otomobil markası Renault oldu. 

İkinci el araç pazarının önderi Renault

Otomobilim.com’un yayınladığı rapora nazaran ikinci el pazarında en fazla ilan verilen marka yüzde 17’yle Renault oldu. Bu markayı yüzde 13’le Volkswagen takip ederken, yüzde 9’luk oranla üçüncü olan marka ise Fiat’a gitti. Ayrıyeten site üzerinde verilen ilanların yüzde 72’sini arabalar oluşturdu. 

Araç modellerinde 3 araç eşit pozisyonda

En çok ilan verilen araba markaları dışında bu arabaların modellerini paylaşan otomobilim.com, 3 modelin yüzde 5’le eşit orana sahip olduğunu duyurdu. Bu marka ve modeller sırasıyla Renault Clio, Opel Astra ve Ford Focus oldu. Bu arabaları yüzde 4’le Renault Megane, Volkswagen Passat ve Toyota Corolla takip etti. 

Bilgilere nazaran en fazla satışı yapılan motor hacimleri ise 1.4 ila 1.6 ortasında gerçekleşti. Bu motor hacmine sahip araçlar, hem az yakıt tüketimi hem de daha uygun fiyatlı oldukları için tercih ediliyor. 

İkinci el araçlarda fiyatlar artmaya devam ediyor

Otomobilim.com’un yayınladığı rapora nazaran ikinci el araç piyasasında fiyatlar sürat kesmeden artıyor. Sıfır araçların hem çok yüksek fiyatlara sahip olması hem de stoklarının bulunmamasından kaynaklı fiyatların yükseldiğini gördüğümüz ikinci el pazarında 0-50 bin TL ile 50-100 bin TL aralığındaki ilanların yüzde 2’lik düşüş yaşadığı gözlemlendi. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/ikinci-el-otomobil-en-cok-ilan-verilen-marka-model-h101762.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here