EPGİS: Bu Gece Akaryakıta 19 Kuruş Artırım Geliyor

28

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Son devirde kur fiyatlarında aşağı istikametli bir hareketlenme var. 8,5 TL’leri bulan dolar; İktisat Bakanı Berat Albayrak’ın istifası, Merkez Bankası’na Naci Ağbal’ın getirilmesi ve yapılan çeşitli açıklamaların da tesiriyle yalnızca 3 günde 70 kuruş kadar düşerek 7,80 TL’ye geriledi. Doların bu olumlu düşüşü, bilhassa yurt dışında ihraç edilen eserlerde indirim yapılacağını düşündürdü, fakat akaryakıt kısmında durum pek de o denli olmayacak üzere görünüyor. 

Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikasından (EPGİS) alınan son bilgiye nazaran bu geceden itibaren akaryakıt fiyatlarına 19 kuruş artırım geliyor. Yeni fiyatlandırmayla birlikte akaryakıt fiyatları Ankara’da 6,81 TL’den 7 TL’ye; İstanbul’da 6,77 TL’den 6,96 TL’ye; İzmir’de ise 6,83 TL’den 7,02 TL’ye yükseldi.

Dolar düşerken akaryakıt fiyatları yükseliyor

Akaryakıt fiyatları; Türkiye ve etrafındaki ülkelerin bulunduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş akaryakıt eserlerinin fiyatlarının ortalaması ve dolar kuruna nazaran hesaplanıyor. Dolar kurunun önemli manada düştüğü bu günlerde akaryakıt fiyatına artırım yapılması, bu sebeple şaşkınlıkla karşılandı. Tekrar de akaryakıt fiyatlarında önümüzdeki günlerde önemli bir düşüşün yaşanması bekleniyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/benzin-fiyatlarina-19-kurus-zam-h101984.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here