Firmalar, Apple TV Kumandası Yerine Öteki Kumanda Veriyor

27

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple TV, 4K yayın almak isteyenler için mükemmel bir yayın kutusu olsa da kumandası birebir performansı gösteremiyor. Apple TV kumandası için şimdiye kadar gelen yorumlar epey kutuplaşmış durumda.

Kumandanın simetrik tasarımı nedeniyle pek çok kişi kumandayı aksi tutmaktan yakınıyor. Ayrıyeten çok ince tasarımı nedeniyle sık sık minderlerin ortasında kayboluyor. Kumandanın üst kısmında yer alan dokunmatik ise pek de isabetli olarak çalışmıyor.

Universal’den yeni kumanda

Kumanda pazarının önderlerinden olan Universal Electronics bu sorunu kendi çözmeye karar verdi. Firmanın Apple TV kumandası dokunmatik pad yerine doğrultusal bir sistem kullanıyor. Ayrıyeten kumanda üzerinde durdur, ileri al ve geri al düğmeleri de yer alıyor. Bu kumanda, standart kumandadan daha iri, haliyle kaybolması da daha güç.

Universal Electronics, bu kumandaları var olan Apple TV kullanıcılarına satmıyor. Firma yeni kumandaları kablolu TV hizmeti veren şirketler için üretiyor. ABD’de kimi kablolu TV firmaları müşterilerine Apple TV aboneliği hizmeti de veriyor. Bu firmalar kurulumdan sonra yeni kumandayı veriyor.

Haliyle Universal Electronics kumandasında kimi ek düğmeler bulunuyor. Bunlardan biri servis sağlayıcının kanal listesini açmayı sağlarken biri de listeler ortasında geçişi mümkün kılıyor. Ayrıyeten bir sessize alma düğmesi de kumandada kendine yer buluyor. Ortam ışığını algılayabilen kumandanın tuşları, karanlık bir odada geriden aydınlatma özelliği sayesinde parlıyor.

Kumandaya Apple onayı

Olağanda piyasada bulunabilecek ve kendi ek tuşları olan pek çok farklı üçüncü parti Apple TV kumandası bulunuyor. Bu aygıtlar, büyük oranda kızıl ötesi ile irtibat kuruyor, yani direkt kutuyu görebilmeleri gerekiyor. Ayrıyeten Siri takviyeleri de bulunmuyor.

Universal Electronics tarafından geliştirilen kumanda ise Apple’ın MFI programının bir modülü. Kumandada hem Bluetooth hem de Siri takviyesi bulunuyor. Bu da kumandayı bir manada kendi alanında rakipsiz hale getiriyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/apple-tv-kumandasi-sinifta-kaldi-firmalar-baska-kumanda-veriyor-h102450.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here