Gelecek Kuşak iPhone’ların Bataryaları Daha Küçük Olacak

21

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Günümüzde akıllı telefonlarda kullanılan çabucak hemen tüm bataryalar birebir ve yalnızca kapasiteleri farklı. Fakat iPhone 13 serisiyle birlikte Apple, aygıtlarında daha farklı bir pil teknolojisi kullanmaya başlayabilir. Tezlerin kaynağı, Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan bir rapordan geliyor.

Ünlü analist tarafından paylaşılan raporda, iPhone 13’lerin ‘soft board battery’ olarak isimlendirilen yeni teknolojiyi kullanan birinci iPhone serisi olacağı söyleniyor. Kuo’ya nazaran yeni batarya teknolojisine geçmenin nedenlerinden biri de iPhone’da yer tasarrufu sağlamak ve tıpkı anda üretim maliyetlerini düşürmek.

Gelecek kuşak iPhone’ların bataryaları çok daha küçük olacak:

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz ayın başlarında tanıttığı iPhone 12, evvelki iPhone’lara kıyasla daha ince bir dizaynla karşımıza çıktı. Ne yazık ki Apple, kâfi alana sahip olamadığı için aygıta daha küçük bir pil eklemeyi tercih etti. Lakin yeni batarya teknolojisi sayesinde şirket, fazladan alanda daha büyük kapasiteye sahip bir pil sunarak iPhone’ların pil ömrünü güzelleştirebilir.

Yeni teknolojiyi kullanan pillerin, mevcut pillere kıyasla daha az katmana sahip olduğu bilinen bir gerçek. Bu da Apple’ın mevcut pillerden boşalacak tıpkı alana daha fazla pil kapasitesi sığdırabileceği ya da kapasiteyi tıpkı tutarak iPhone’ları daha ince hale getirebileceği manasına geliyor. Bu noktada geçmişe bakacak olursak Apple’ın tercihini daha uzun pil ömrü yerine dizayndan yana kullanacağı söylenebilir.

Bir öteki raporda ise önümüzdeki yıl tanıtılacak iPhone’ların daha fazla güç verimli ekranlar kullanacağı öne sürülüyor. Rapora nazaran iPhone 13’lerde kullanılacak yeni teknoloji sayesinde ekranlarda iPhone 12’ye kıyasla %10-20 oranında güç tasarrufu sağlanabilecek. Tüm bu argümanların gerçek olup olmadığını görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/gelecek-nesil-iphone-bataryalari-daha-kucuk-olacak-h102071.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here