Google Sonuçlarını Kolay Bir Görünüme Kavuşturan Eklenti

22

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Dünyanın en tanınan arama motoru olan Google, 4 Eylül 1998’de kullanıcıların hizmetine sunulduğu günden bu yana oldukça değişim geçirdi. Günümüzde Google, artık webde aradığınız rastgele bir bilgiyi içeren web sitelerini sıralamaktan çok daha fazlasını yapıyor. Adeta bir bilgi paneline dönüşen Google; bilgi kartları, Google servis entegrasyonları ve çok daha ziyadesiyle sade bir arama motoru olmaktan çıkmış durumda.

The Markup isimli bir geliştirici, daha sade ve sırf aradığınız tabirlere karşılık sunan web sitelerini listeleyen bir Google isteyenler için Simple Search (Basit Arama) isminde yeni bir tarayıcı eklentisi yayınladı. Hem Chrome hem de Firefox’ta kullanılabilen eklenti, kabaca Google’ı eski, sade günlerine geri döndürüyor.

Simple Search ile son derece kolay bir Google arama sonuçları sayfasına ulaşabilirsiniz

Simple Search’ün temelde iki farklı hedefi bulunuyor. Birincisi, üstte da belirttiğimiz üzere kullanıcılara daha sade bir Google tecrübesi sunabilmek. İkincisi ise Google Search’ün kullanıcıları başka Google hizmetlerine ne sıklıkla yönlendirdiği konusunda bir farkındalık oluşturmak yani Google’ın kullanıcıları ‘istemeseler de’ Google ekosistemine nasıl dahil ettiğini göstermek.

Simple Search’ü yüklediğinizde, Google’ın ana arama sonuçları sayfasının üzerinde aramanızla ilgili web sitelerini listeleyen ve yeni aramalar yapabilmeniz için bir arama çubuğuna sahip olan küçük bir pencere açılıyor. Lakin Google’ın kendi arama sonuçları sayfasını görüntülemek isterseniz bu pencereyi kapatabiliyorsunuz. 

Google’ın yanı sıra Bing arama motoruyla da çalışabilen Simple Search eklentisini indirmek için buraya tıklayabilir, açılan sayfayı aşağı kaydırarak kullandığınız tarayıcıya nazaran Firefox ya da Chrome butonlarına tıklayabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/google-sonuclarini-basit-bir-gorunume-kavusturan-eklenti-simple-search-h101994.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here