Google’a Hikaye (Story) Özelliği Geliyor!

1 dk


Google , bugün blog sayfasında yenilikler bölümünde yeni bir güncellemeyi duyurdu. Google hikayeler henüz test aşamasında olan bir güncelleme, bu güncelleme ile keşfet kısmının üstünde yayıncıların hikaye paylaşabilecekleri bölümü kullanıcılara aktardı.

Günümüzün sosyal medya uygulamaları SnapChat‘in ana mantığı olan hikayeleri hemen hemen her uygulamada görmeye başlamamız için bir adım attılar. Önce Instagram sonra Facebook derken artık her sosyal medya uygulamasında hikayeler özelliğini kullanıyor ve görüyoruz.

Google da bu kervana katılarak LinkedIN’den sonra hikayeler özelliğini bünyesine katmaya başlayan dev şirketlerin önünde yer alıyor. Artık web sitesi ve türevi yayıncıları bu hikayeler özelliğini kullanarak daha fazla kişiye ulaşabilecek.

Henüz bu özellik bazı ülkelerde kullanıma sunulmuşken. Beta ve geliştirici versiyonlarında yer almakta.

Google Hikayeler (Story Özelliği)

Google , ayda 800 milyonda fazla kişiye ulaşabildiğini duyurduğu keşfet algoritması sayesinde yayıncılar için yeni bir soluk getirmişti.

Google’ın bu yeniliği artık kullanıcıları Google’ı arama yapmaktan daha eğlenceli ve sınırsız bir keşfet dönüşümleri ile içine alacak.

Google’ın blog sayfasında anlatılanlara göre kullanıcılar hikayeye tıklayarak görüntüleyebilecek ve başka hikayeye geçmek için yine diğer uygulamalarda olduğu gibi de sağa kaydıracaklar.

Google’ın yayıncılar için oluşturduğu bölümünde yayıncılar artık hikayelerden gelir elde edebilecek ve bağlantı paylaşabilecekler.


Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: