Google’dan Lokal Restoranları Destekleyen Özellik

25

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Teknoloji devi Google, bugün ülkemizdeki Rekabet Kurumu’nun aldığı kararla bir sefer daha gündeme geldi. Rekabet Kurumu, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği gerekçesiyle Google’a 196 milyon 708 bin 54 TL’lik idari para cezası kesmişti. Ama Google, bu kere geçtiğimiz saatlerde kullanıma soktuğu yeni özelliğiyle haberimize husus oldu.

Geçtiğimiz saatlerde Google’ın ana sayfasına giren kullanıcılar Google’ın siteye ekledikleri yeni bir widget’la karşılaştı. Google’ın gösterdiği bildiride ‘Lokal restoranları dayanakla. Paket servisleri keşfet. Çabucak arama yaparak yakınlardaki paket servisleri öğren.‘ tabiri yer alıyor.

Lokal restoranlar gösteriliyor:

Google’ın gösterdiği penceredeki bildirinin altındaysa ‘Teşekkürler‘ ve ‘Çabucak Orta‘ olmak üzere iki seçenek bulunuyor. ‘Teşekkürler’ seçeneğine basıldığında pencere kapanıyor, ‘Hemen Ara’ seçeneğine basıldığındaysa Google sizi yeni bir Haritalar penceresine yönlendiriyor.

Açılan Haritalar sayfasında bulunduğunuz pozisyondan ‘Yakınlardaki paket servisler‘ araması yapılıyor. Bu arama sonucunda Google Haritalar, bulunduğunuz ya da istediğiniz pozisyondaki tüm paket servis hizmetine sahip mahallî restoranları sıralıyor. Böylelikle mahallî restoranların Google’daki varlığı artmış oluyor.

Google üzerinden elle ‘yakınlardaki paket servisler’ araması yapıldığı taktirde de Google, birinci sıralarda kendi Haritalar hizmetine yer veriyor. Kullanıcılar arama sonuçlarında bu haritayı görerek yakınlarındaki restoranlara ve restoranların sunduğu hizmetlere ulaşabiliyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/google-yerel-restoran-destekleyen-ozellik-h102080.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here