Günde 22 Saat Oyun Oynadı! Kolu Felç Oldu!

176

Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamalarda aşırı video oyun oynamanın bağımlılık kategorisi altında tedavi sürecine tabii tutulduğu belirtti. Çin’de ortaya çıkan Covid-19 salgınıyla beraberinde insanlar aylarca evlerinde tıkalı kaldı ve bu süreçte ülkemizde de olduğu gibi Çin’de de insanlar teknolojik gündeme yakın kaldı ve video oyunlara yöneldi. Şimdilik ortaya çıkan haberler ise aşırı süre video oyun oynamanın zararlarını gösteriyor.

Daily Mail gazetesinde yayımlanan haberlerde yer alan bilgiye göre Çin’de covid-19 salgınının çıkışıyla beraberinde ülke genelinde bir çok bölgede #EvdeKal çağrıları yapıldı. Buna karşın bir ayın her gününü 22 saat bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren bir genç durumun farkında olmadan fiziksel olarak da zararlar görmeye başladı. Bir süre sonra bayılan genç kaldırıldığı hastanede kolunun felç olduğu bilgisini paylaştılar.

Daily Mail’in paylaştığı haberde yer alan bilgilerde 15 yaşındaki bir genç bir ay boyunca günlük ortalama 22 saat oyun oynuyordu. Günlük 2 saat uykuyla yaşamını devam ettiren gencin vücudu bir süre sonra bu sürece daha fazla dayanamadı. Çin’in özerk bölgesi olan Guangxi’de yaşayan genç yaklaşık bir haftadır tedavi görüyor.

Bir ay boyunca günlük 22 saat oyun oynamak akıl karı bir iş değil. Günlük 2 saat uykuyla vücudumuz gerek duyduğu enerjiyi depolayamaz ve hali hazırda depolanmış enerjileri kullnarak fiziksel aktivitelerini yerine getiremediği için kan dolaşımı ciddi manada hasar görecektir. Sağlıksız gencin vücudu fazla

dayanamamış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here