Halo Infinite

Halo Infinite’den yeni oynanış videosu geldi

3 dk


0

Öncelikle Halo’yu bilmeyenler için kısaca bilgilendirmede bulunalım.

Halo Infinite

İlk oyunu 15 Kasım 2001 yılında Xbox oyun konsolu ile aynı anda piyasaya sürüldü. Konsolun en beğenilen oyunlarından olarak bilinen Halo; sibernetik bir gelişime uğramışSpartan askeri olan Master Chief adlı karakterimiz, sinir sisteminde bulunan Cortana adlı yapay zekayla beraber  alien türlerinin oluşturduğu bir ittifak olan Covenantlar‘a karşı farklı mekanlarda birçok silah seçeneği ile savaşmasını konu alıyor. 2005 yılının Kasım ayı itibariyle dünya çapında 5 milyondan fazla kopya satmasıyla beraber Windows için sürümlerini piyasaya sürdü. Yıllar geçtikçe piyasaya yeni sürülen oyunlarıyla sevilen bir oyun serisi haline geldi.

Halo’dan kısaca behsettik, hemen konumuza dönelim.

Halo Infinite

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un yeni nesil konsolu Xbox Series X için yaptığı sunumda Halo Infinite oyununa da yer verdi. Takipçilerinin heyecanla beklediği oyunun oynanış videosu gösterildi.

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan oyunlarıyla büyük bir oyuncu kitlesi yakalayan Halo , Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X için yaptığı sunuda yeni oyunda gösterildi. Fakat birçok kişi tarafından eleştirilere maruz kaldı. Herkesi şaşırtan bu olay ne yazık ki dalga konusu oldu.

Bizce bunun en önemli nedenleri Halo 1 ve Halo 2 oyunlarının , ve özellikle bir dönemin çok oyunculu FPS anlayışını değiştirme atılımını gösteren Halo 2’nin çok oyunculu modunun başarısından olduğunu rahatlıkla söyleyebilriz.

Halo Infinite

Tüm oyun sevenleri heyecanlandıran Halo Infinite, biz Orta Koridoru‘da hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebiliriz. Yeni çıkacak bir oyun konsolundan beklediğimiz gelişmiş grafikli ve kaliteli bir oynanış sunan yeni oyunlarıyla beraber gelmesi beklentisi içerisinde olan biz oyunseverleri bu videoyla hayal kırıklığına uğrattı . Oyun dünyasının ikonik karakterlerinden olan Master Chief ile olan yeni maceramızı üstün grafiklerle devam ettirmek isterdik . Bunların yanı sıra videoya baktığımızda oyunun ilginç mekanları ve silah çeşitliliği bakımından biraz olsun içimize su serptiğini söyleyebiliriz.

Yinede bu oyunu oynamadan önyargıyla yaklaşmayı kesinlikle hoş bulmuyoruz .Bu yılın sonlarına doğru çıkması beklenen Halo Infinite Xbox Series X, Xbox One ve PC (Microsoft Windows) için raflarda yerini alacak.

Halo Infinite

Samsun Haber

Önerilen Yazı  Aphelios Counterları [CT] S10

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir