Honor’un Yeni Eserleri, Google Servisleri’ne Sahip Olabilir

28

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin Honor‘u sattığından bahsetmiştik. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Honor artık Çinli bir konsorsiyum olan Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd’ye ilişkin. Huawei, Honor’un yalnızca yüzde 1,4’ünün yasal sahibi. Hal bu türlü olunca da Honor kullanıcılarını bir kaygı almıştı. Lakin gelen yeni bilgiler, Honor sahipleri için endişelenecek bir şey olmadığını ortaya koyuyor.

Yapılan açıklamalara günlük kullanıcılar, bu satış sürecinden hiçbir biçimde etkilenmeyecekler. Zira Huawei altında çalışan 7000 kişi, bu el değişikliği ile birlikte Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd’ye geçecek. Kullanıcılar, mevcut hesaplarını kullanmaya devam ederken Magic UI güncellemeleri de sunulmaya devam edecek.

Honor kullanıcılarına sunulan satış sonrası dayanak de meselesiz halde devam edecek

Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd, bahisle ilgili açıklamalarında satış sonrası dayanaklarda de bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Lakin bugünden sonra alınacak tüm eserler için hizmetler, Honor’un yeni servis sistemiyle sürdürülecek. Bununla birlikte, bundan sonraki süreçte piyasaya sürülecek Honor aygıtların, Google Servisleri yüklenmiş olarak tüketicilere sunulabilir. Zira Huawei, Honor için artık yasal kelam sahibi değil.

ABD hükümetinin Huawei’ye yönelik ambargo kararı, hiç elbet Honor’u da etkilemişti. Lakin son gelişmelerle birlikte Honor, Huawei’nin neden olduğu zincirlerden kurtulmuş durumda. Yani şirket, artık Huawei’den bağımsız ve Google ile bir mutabakata varabilir. Şirket bu sayede, Huawei’nin teknolojilerini son tüketiciye ulaştırma imkanına sahip olabilir. Fakat sürecin nasıl ilerleyeceği şu an için meçhul.

Webtekno

https://www.webtekno.com/honor-yeni-telefonlar-google-servislerini-icerebilir-h102231.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here