iFixit, Apple’ın iPhone 12 mini’sini Modüllerine Ayırdı

22

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple, 13 Ekim tarihinde düzenlediği etkinliğinde uzun vakittir beklediğimiz ufak bir erteleme yaşayan yeni iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Yeni seri, bir evvelki serilerden farklı olarak 4 farklı iPhone modeline mesken sahipliği yapıyordu. Bu modeller iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ti.

Şirketin iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri aktifliğin akabinde satışa çıkmıştı. iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max ise geçtiğimiz cuma günü satışa çıktı. Uzun vakittir birinci kere bu kadar küçük bir amiral gemisi gördüğümüzden iPhone 12 küçük’e olan ilgi de hayli yüksekti.

iPhone 12 küçük modüllerine ayrıldı:

iPhone 12 küçük, serinin en küçük telefonu olsa da iPhone 12 ile tıpkı özellikleri sunuyordu. Birebir işlemci, tıpkı kameralar ve tıpkı donanımlar telefonda yer alıyordu. Haliyle Apple’ın daha küçük bir modelde nasıl tıpkı özellikleri sunabildiği merak ediliyordu. İşte bu merakımız iFixit grubu tarafından giderildi.

iFixit grubu, iPhone 12 küçük’ü kesimlerine ayırarak Apple’ın iPhone 12’nin modüllerini nasıl ufalttığını gözler önüne serdi. iPhone 12 küçük’ün nasıl tamir edilebileceğine dair kılavuz yayınlayan takım, telefonun tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 6 olarak belirledi. Bu puan iPhone 12’de de birebirdi.

iPhone 12 küçük, daha küçük boyutlu olmasıyla doğal olarak daha ufak donanım kesimlerine yer veriyor. Telefonun eleştirilebilecek en büyük noktası da bu sıkıntıdan çıkıyor. Çünkü boyutu küçülen kesimler ortasında batarya da yer alıyor. Hasebiyle iPhone 12 küçük, serinin öteki üyelerine nazaran daha az kullanım mühleti sunuyor.

iFixit’in yayınladığı iPhone 12 küçük parçalama kılavuzuna bu temasa tıklayarak ulaşabilirsiniz. iFixit grubu, daha evvel de standart iPhone 12 modelini kesimlerine ayırmıştı. İki telefon ortasındaki farkı takımın her iki telefon için de yayınladığı kılavuzlardan ayrıntılı bir formda inceleyebilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/ifixit-iphone-12-mini-parcalarina-ayirdi-h102125.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here