İhracat Platformu Açıldı! Yapay Zeka İle Çalışıyor!

2 dk


0

TCTB, ihracat ile alakalı tüm bilgileri ve gerekli tüm araştırmaların yapılacağı yeni projesi “Kolay İhracat“‘ projesini duyurdu. Ticaret Bakanlığı , Ruhsar Pekcan’ın tanıttı yeni proje ile ihracat yapmak isteyen kişilere en uygun pazarı ve güncel mevduatları ile birlikte analizleri sunuyor ve bu sayede ihracat yapacak kişilerin sektör hakkında bilgi alımını kolaylaştırıyor.

İhracatte dijitale yönelik olarak vizyonlar ile yapay zeka destekli Kolay İhracat platformunu duyurmuş oldu. Tanıtım toplantısında konuşan ticaret bakanı projenin tüm Türkiye için ihracat yapmak isteyenlere yönelik gelişmiş ve kusursuz bir proje olduğunu mutlulukla belirtti.

Tüm dünyada ihracata dair tüm bilgilerin , analizlerin ve verilerin yer aldığı Kolay İhracat platformu tüm Türk vatandaşlarının kullanımına açıldı. Tüm dünyada aktif olarak ticari faaliyetlerde bulunan ülkelerin verilerini , haberlerini , dış ticaret mevzuatlarını ve ithalatçılarla etkileşimi artırmak adına fuar ve heyetlerin tamamı platform içerisinde kullanıcıların ilgisine sunuldu.

Tüm vatandaşların kullanımına açık olan platformu kullanmak isteyenler, kolayihracat.gov.tr üzerinden e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabiliyorlar. Sistem üzerinde ithalatçı listeleri, ikili anlaşmalar, hedef pazar durumu ve gümrük vergileri gibi işinizle alakalı birçok değişkeni görüntüleyebileceğiniz Akıllı İhracat Robotu ve Pazara Giriş Haritası özellikleri yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Oğuz Boyar
HTML / CSS | Freelancer | InFluencer | Wordpress | SEO | Google

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir