iPhone 12 Ailesinin Ekran Meseleleri Nasıl Çözülür?

30

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın çiçeği burnunda amiral gemisi telefonları iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da garip bir ekran sorunu yaşanıyor üzere görünüyor. Kimi kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran telefonları ekranı kimi vakit titriyor, kimi vakitse siyahı hakikat bir biçimde göstermeyip, yeşil ya da sarıya çevirirken titriyor. Bu garip yanılgı, telefonun ekranında saf siyah bir duvar kağıdı ya da görüntü varken ortaya çıkıyor.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da yaşanan ekran meseleleriyle ilgili bir açıklama yapmadı.Ancak pek çok iPhone 12 sahibi, bu cins meselelerin yaşandığını söylüyor. Üstelik teknik eleştirmenlere nazaran iPhone 12’nin ekran sorunu, kolay birkaç usulle tespit edilebiliyor. Örneğin, burada bulunan ilişkiyi kullanarak erişebileceğiniz bir görüntü, iPhone 12’nizde ekran titreme ve yanlış tonlama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı tespit etmenizi sağlayacaktır.

iPhone 12 Pro’daki renk bozulma sorunu işte bu türlü görünüyor

Piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlarda, kimi vakit bu cins problemler yaşanabiliyor. Lakin geliştirici şirketler, kullanıcılara sundukları yazılım güncellemeleri ile bu sıkıntıların üstesinden geliyorlar. Apple da muhtemelen bir yazılım güncellemesi ile sorunu çözecek lakin isteyen kullanıcılar, Apple’ın yazılım güncellemesini beklemeden de bu sıkıntıdan kurtulabilirler. Fakat artık bahsedeceğimiz tahlil yollarının kalıcı olmadığını, tıpkı sorunu tekrar yaşayabileceğinizi peşin peşin söyleyelim.

İşte iPhone 12’deki ekran meselelerini süreksiz olarak çözecek formüller

Ekran parlaklığını azamî düzeye getirmek

Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran ekran sıkıntılarına karşı tahlilin bir numaralı metodu, ekran parlaklığının azamî olarak ayarlanması. Bu süreci yapmak için telefonunuzun denetim panelini kullanabilirsiniz. Ayrıyeten ‘Ayarlar’ kısmında yer alan ‘Ekran ve Parlaklık’ kısmı de bu süreç için yardımcı olacaktır. Hatta bu menü altında parlaklığın otomatik olarak ayarlanmasını devre dışı bırakabilir, bu sayede tekrar tekrar parlaklık ayarı yapmakla uğraşmazsınız.

  • Not: Ekran parlaklığını azamî düzeye çıkarmanın bataryanız için pek de düzgün bir şey olmadığını unutmayın. Şayet şarjın uzun gitmesini istiyorsanız, bu usul sizin için uygun olmayabilir.

Telefonunuzun beyaz noktalarını azaltın

Beyaz nokta problemi, telefon ekranındaki beyaz piksel yoğunluğunun düşürülmesi manasına geliyor. Bu süreç için Ayarlar menüsü altında yer alan ‘Erişebilirlik’ alt menüsüne girin. Karşınıza çıkan ekranda ‘Ekran ve Metin Boyutu’ yazan bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra da ‘Beyaz Noktayı Azalt‘ yazan kısmı aktifleştirin. Bunun çabucak sonrasında da karşınıza çıkan düzey barını artırın. Bu bardaki bedeli yükseltmek, telefonun ekranını soluklaştıracaktır. 

Önerilen Yazı  Bir Hobi Edinmenizi Sağlayacak 10 YouTube Kanalı

İşte bu iki metodu kullanarak iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekran sıkıntılarını giderebilirsiniz. Lakin az evvel de bahsettiğimiz üzere bu süreçler, yalnızca süreksiz tahlil sunacaktır. Apple tarafından yazılımsal ya da donanımsal bir müdahale olmadan bu sıkıntıların üstesinden gelmekse ne yazık ki mümkün değil.

Webtekno

https://www.webtekno.com/iphone-12-pro-ekran-titresim-sorunu-nasil-duzeltilir-h102185.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here