iPhone 12 küçük Kullanıcıları, Kilit Ekranından Şikayetçi

31

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple’ın bu sene düzenlediği aktiflikte tanıttığı iPhone modellerinden bir tanesi de küçük boyutlarıyla dikkatleri çeken iPhone 12 küçük olmuştu. Bu hafta içerisinde sizlere aktardığımız bir haberimizde iPhone 12 küçük’ün boyutu sebebiyle kullanıcılarının batarya performans sıkıntılarıyla karşılaştığını aktarmıştık.

Ağır kullanımda yalnızca 4 saatlik bir batarya ömrü sunan iPhone 12 küçük, görünüşe nazaran küçük ekranıyla da kullanıcılarına sıkıntılar yaratıyor. iPhone 12 küçük kullanıcıları, çeşitli forumlarda telefonun ekranında sıkıntılar yaşadıklarını lisana getiriyor.

iPhone 12 küçük’ün ekran meseleleri

iPhone 12 küçük kullanıcıları, aygıtın dokunmatik ekranının kilit ekranında kısmen reaksiyonsuz kaldığını lisana getiriyor. Kamera ya da flaş ışığını açmakta zorlanan kullanıcılar, buna ek olarak başparmaklarıyla telefonun ekran kilidini kaydırmakta da çeşitli meseleler yaşıyorlar.

Kullanıcıların yönelttikleri şikâyetlere nazaran öteki parmaklar çalışsa da başparmakta meseleler yaşanıyor. Olağan tek elle kullanım için tasarlanmış bir telefonda bu türlü bir sıkıntıyla karşılaşmak da kullanıcılara çok fazla yardımcı olmuyor. Kullanıcıların söz ettiğine nazaran bu sorun, telefon şarja takıldığında ya da kılıfsız kullanıldığında bazen ortadan kaybolabiliyor.

Şu an için bu sorunun kaç kullanıcı tarafından yaşandığı bilinmiyor. Lakin yalnızca birkaç kullanıcının karşılaştığı bir sorun olmadığı da görülebiliyor. Batarya ömrüne ek olarak ekran ile yaşanan bu problemlerin, yeni çıkış yapmış bir telefon için çok da yeterli bir başlangıç olduğunu söyleyemeyiz.

5,4 inçlik bir ekran boyutuna sahip olan iPhone 12 küçük, kullanıcılarına 2.227 mAh kapasiteli bir batarya sunuyor. Şimdi ülkemizde satışı bulunmayan aygıtın ekran gövde oranı ise %82,47.

Webtekno

https://www.webtekno.com/iphone-12-mini-kullanicilari-kilit-ekraninin-tepkisiz-kaldigini-soyluyor-h102137.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here