iPhone 12 Pro Ön Siparişleri, Apple’ın Beklemediği Düzeyde

34

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Geçtiğimiz günlerde hazırladığımız bir haberimizde, Ming-Chi Kuo’nun iPhone 12 ön siparişleri ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Kuo, o günlerde yaptığı açıklamalarda iPhone 12 ailesinin, iPhone 11 ailesinin neredeyse iki katı ön sipariş aldığını açıklamıştı. Bu durum, Digitimes’ta yer alan yeni bir raporla da desteklendi. Üstelik görünüşe nazaran yalnızca iPhone 12 değil, iPhone 12 Pro da çok önemli halde talep görüyor.

Digitimes’ın hususla ilgili açıklamalarına nazaran iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’te yer alan LIDAR sensörü, tüketicileri mest etti. Hatta ön siparişler o denli bir boyuta ulaşmış durumda ki Apple, LIDAR dayanaklı “VCSEL” isimli yongaları üreten Tayvan merkezli üreticilere yeni sipariş verme noktasına gelmiş. Açıklamalarını Tayvan merkezli tedarik zincirlerinin kaynaklarına dayandıran Digitimes, bilhassa de ABD’deki tüketicilerin iPhone 12 Pro’yu tercih ettiklerini söz ediyor.

Digitimes’ın raporu, Ming-Chi Kuo’nun açıklamalarıyla dengeli. Zira Kuo, iPhone 12’nin iPhone 12 Pro’dan çok satacağının düşünüldüğünü fakat bu türlü bir şeyin olmayacağını söylüyordu. Kuo o günlerde, iPhone 12 ailesinin tüm üyelerinin ortalama satış sayıları hakkında varsayım yürütüp, iPhone 12 ile iPhone 12 Pro ortasındaki satış durumunun eşit olacağını söylemişti. Görünüşe nazaran böylesi bir durum, varsayımların de ötesine geçecek.

Aslına bakacak olursak iPhone 12 ile iPhone 12 Pro ortasında çok az fark var. Bu farkların başında da LIDAR sensörü ve gelişmiş telefoto kamera yer alıyor. Ayrıyeten Apple’ın ProRAW çekim formatı da iki telefon ortasındaki farklardan bir tanesi. Telefonların kamera dışındaki farklarına baktığımızda ise iPhone 12 Pro’nun paslanmak çelik bir gövdeye sahip olduğunu, ayrıyeten farklı renkler ve 512 GB’lik depolama alanı seçeneğinin olduğunu görüyoruz. 

Webtekno

https://www.webtekno.com/iphone-12-pro-on-siparis-miktari-h101391.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here