iPhone 12 Pro’nun DxOmark Puanı Açıklandı

33

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Kameralar kelam konusu olduğunda en tanınan test ve karşılaştırma platformlarından biri olan DxOmark, iPhone 12 Pro’yu kamera testine soktu ve Apple’ın geçtiğimiz yıldan bu yana kamera performansını ne kadar güzelleştirdiğini ortaya çıkardı.

DxOmark tarafından yapılan açıklamalara nazaran iPhone 12 Pro, fotoğraf kelam konusu olduğunda 135 üzere epey yüksek bir puan almayı başarıyor. Ayrıyeten aygıt, görüntü kaydı konusunda da 112 üzere epey savlı bir puan alıyor. iPhone 12 Pro’yu “en iyi” olmaktan alıkoyan en değerli eksiklik ise sırf 2x optik yakınlaştırma sunuyor olması. Bu nedenle iPhone 12 Pro, zoom konusunda sadece 66 puan alabiliyor.

iPhone 12 Pro DxOmark puanı açıklandı

DxOmark’a nazaran iPhone 12 Pro, birden fazla senaryoda süratli ve gerçek otomatik odaklama gerçekleştirebiliyor. iPhone 12 Pro, pozlama konusunda da epey güzel bir performans gösteriyor olsa da dinamik aralığın hudutlu olması, kimi şartlarda vurgu ve gölgelerin hakikat yansıtılamamasına neden oluyor.

iPhone 12 Pro’nun kalitesini gösterdiği asıl nokta ise görüntü kaydı oluyor. DxOmark, aygıtın HDR imajları geniş dinamik aralık ve güçlü kontrastlarla kaydederek sinematik bir görünüm sunduğunu belirtiyor. Ayrıyeten iPhone 12 Pro, görüntü kaydı sırasında renk ve cilt tonu konusunda da epeyce başarılı bir performans sergiliyor.

iPhone 12 Pro, DxOmark’tan kamerasıyla 128 genel puan alıyor. Bu da Apple’ın yeni 2 numaralı amiral gemisini Huawei Mate 40 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Huawei P40 Pro’nun akabinde 4. sıraya yerleştiriyor. Xiaomi Mi 10 Pro’nun da iPhone 12 Pro ile tıpkı puanda olduğunu belirtelim.

iPhone 12 Pro dış çekim görüntü performansı

Webtekno

https://www.webtekno.com/iphone-12-pro-dxomark-puani-h102059.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here