iPhone 12’lerin Aksine Şarjı Desteklediği Ortaya Çıktı

15

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple’ın en yeni akıllı telefonları olan iPhone 12 ailesinin bir dizi Federal Bağlantı Şurası (FCC) evrakının ortaya çıkmasıyla bir iPhone 12 modellerinin, Apple’ın şu ana kadar hiç bahsetmediği bir özelliğe sahip olduğu anlaşıldı.

FCC dokümanlarına nazaran iPhone 12 modelleri, donanımsal açıdan bilakis şarjı destekliyor. Apple’ın lansmanda ismini dahi anmadığı bu özelliğin gelecekte iPhone 12 modellerinin kablosuz bir biçimde AirPods ya da gelecek ay tanıtılacağı düşünülen AirTags’i şarj edebileceği kestirim ediliyor.

“2020 iPhone modelleri… aksesuarları şarj etmek için 360 kHz’de WPT şarj işlevini destekler” sözlerinin yer aldığı evraklar, kelam konusu özelliğe sahip modelleri ise  iPhone 12 küçük (BCG-E3539A), iPhone 12 (BCG-E3542A), iPhone 12 Pro (BCG-E3545A) ve iPhone 12 Pro Max (BCG-E3548A) olarak listeliyor.

Ayrıyeten paylaşılan evraklara nazaran kelam konusu bilakis kablosuz şarj özelliği -en azından şu anda- sadece Apple marka aksesuarları şarj etmek için kullanılabilecek. Ayrıyeten yeniden dokümanlarda yazan bilgilere nazaran aksine kablosuz şarj özelliği sırf iPhone bir AC elektrik prizine bağlı olduğunda kullanılabilecek.

Apple’ın lansmanda bilakis şarj özelliğinden neden hiç bahsetmediği bilinmiyor. Varsayımlar, özelliğin AirTags ve yeni AirPods üzere yeni kuşak Apple eserleriyle tam verimli kullanılabileceği, bu nedenle de duyurunun kelam konusu aygıtlarla birlikte gerçekleştirileceği tarafında.

Webtekno

https://www.webtekno.com/iphone-12-tersine-sarji-destekliyor-h101337.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here