“Katlanabilir iPhone İçin Testlerin Başladı”

28

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple’ın akıllı telefon dalında bilhassa de tasarım konusunda büyük değişiklikler gerçekleştirdiğine sık şahit olmuyoruz. Hatta 13 yıllık bir geçmişe sahip olan iPhone serisinin tasarım devirlerini kabaca iPhone-iPhone 3Gs, iPhone 4-iPhone 5S, iPhone 6-iPhone 8 ve iPhone X-iPhone 12 halinde dört başka periyoda dahi ayırabiliriz. Yeni sızıntılara nazaran Apple, ‘farklılık’ isteyenlerin beklentilerine karşılık verecek yeni bir iPhone üzerinde çalışıyor.

Çin merkezli United Daily News haber sitesinin ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran Apple, Samsung’dan katlanabilir ekran örnekleri talep etti ve Apple’ın bir numaralı iPhone üretim ortağı olan Foxconn şu sıralar katlanabilir iPhone üzerinde testler gerçekleştiriyor. Apple, katlanabilir akıllı telefonlarda en değerli ögenin ekran olduğunu bildiğinden tüm bileşenlerden evvel OLED, mikro LED ekran seçimine odaklanıyor.

Katlanabilir iPhone, Eylül 2022’de tanıtılabilir

Şu ana kadar ortaya atılan argümanlar, Apple’ın katlanabilir bir iPhone modeli piyasaya sürmesine uzun yıllar olduğunu söz ediyordu. United Daily News ise Foxconn tarafından test edilmekte olan aygıtın Eylül 2022’de piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. Argümana nazaran Apple, tıpkı mevcut iPhone modellerinde olduğu üzere katlanabilir iPhone’u için de farklı modül tedarikçileri ile anlaşacak lakin montaj tekrar Foxconn tarafından gerçekleştirilecek.

Ortalama bir dizüstü bilgisayarın katlama testleri 20-30 bin aç-kapa sürecinden ibaret olsa da Foxconn’un katlanabilir iPhone için 100 binden fazla aç-kapa testleri yaptığı belirtiliyor. United Daily News, katlanabilir iPhone’un ne tasarımı ne de özellikleri hakkında bilgi vermedi. Bu nedenle katlanabilir iPhone’un 2022’nin üçüncü çeyreğinde gelebileceği dışında rastgele bir bilgiye sahip değiliz. Bununla birlikte daha evvel pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Jon Prosser, katlanabilir iPhone’un tıpkı Microsoft’un Surface Duo modeli üzere çift ekranlı bir aygıt olabileceğini tabir ediyor.

Webtekno

https://www.webtekno.com/katlanabilir-iphone-icin-testlerin-basladi-h102188.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here