Kriz Sonlandı: TFF ile beIN SPORTS Nihayet Muahedeye Vardı

30

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Türkiye Futbol Federasyonu ile Üstün Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran beIN SPORTS ortasındaki kriz çözülmüş üzere görünüyor. İki kurumun nihayet mutabakata vardığı, şahsen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu tarafından duyuruldu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “TFF Lideri Nihat Özdemir ve beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly ile Bakanlığımızda bir ortaya geldik. TFF ile beIN SPORTS ortasında mutabakat sağlandığı bilgisini paylaşmak isterim. Her iki tarafa da teşekkür eder, Türk futboluna iyi olmasını dilerim.” tabirlerini kullanan Bakan Kasapoğlu, muahedeye varıldığını resmen açıklamış oldu.

TFF-beIN SPORTS krizinde neler olmuştu?

beIN Media Group, geçtiğimiz yılın akabinde bu yıl da yayın fiyatlarında indirim talep etmiş, Türkiye Futbol Federasyonu ise bu talebi kesin bir lisanla reddetmişti. Devam eden uyuşmazlık sürecinde ise TFF, beIN SPORTS’a ihtarname göndermişti.

Bahisle ilgili olarak ekim ayındaki Kulüpler Birliği toplantısı sonrası bir açıklamada bulunan TFF Lideri Nihat Özdemir, “Yüzde 25 avansa mahsuben 500 milyon TL verildi. beIN Sports’un TFF ile yaptığı kontrata harfiyen uymasını istiyoruz. Bununla ilgili noterden gerekli ihtarnameyi gönderdik.” sözlerini kullanmıştı.

Webtekno

https://www.webtekno.com/tff-bein-sports-anlasmaya-vardi-h102232.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here