LG’nin Koç Kümesi Markalarına Açtığı Patent Davası Sonuçlandı

26

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Güney Koreli teknoloji devi LG, yaklaşık bir yıl evvel Koç Kümesi‘na ait Arçelik, Beko ve Grundig üzere markalara dava açmıştı. Bu davanın nedeni, buzdolaplarında kullanılan buz yapma teknolojileriydi. LG’nin savlarına nazaran Koç Kümesi, kullandığı teknolojilerle patent ihlali yapmıştı. İşte Almanya, Fransa ve İspanya’da açılan davalar nihayet sonuçlandı.

LG tarafından yapılan açıklamalarda, sürecin tamamlandığı ve davaların sonuçlandığı söz edildi. Uyuşmazlıkların çözüldüğüne değinen şirket, sorunlar çözüldüğü için her iki tarafın da şad olduğunu söyledi. Fakat şirket, taraflar ortasında nasıl bir mutabakat yapıldığını, bu muahedenin ayrıntılarına değinmedi.

Bu ortada, LG’nin tezlerine nazaran patent ihlali, Koç Kümesi‘nun tüm eserlerini kapsamıyor. Şirketin yalnızca Avrupa pazarı için ürettiği bu türlü bir sorun vardı ve bu sorun artık geride kalmış durumda. Görünüşe nazaran iki dev, bundan sonra bu çeşit bir patent problemiyle karşı karşıya gelmeyecek.

LG’nin açıklamalarına rağmen, Koç Kümesi’nden rastgele bir açıklama gelmedi. Lakin LG’yi şad eden bir kararın Koç Kümesi da şad edeceği aşikar…

Webtekno

https://www.webtekno.com/lg-koc-grubu-markalari-patent-davasi-sonuclandi-h102045.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here