MacOS Big Sur, Uyumlu Tüm Mac Modelleri İçin Yayınlandı

30

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Apple, masaüstü ve dizüstü bilgisayarları için geliştirmiş olduğu işletim sistemi MacOS’un son yıllarda yayınlanan en büyük güncellemesi olan MacOS Big Sur’u (MacOS 11.0) dün gece prestijiyle Mac sahiplerinin erişimine açtı. MacOS Big Sur, an prestijiyle uyumlu bir Mac modeline sahip olan herkes tarafından indirilebiliyor.

Apple, MacOS Big Sur ile işletim sisteminde hem görsel hem de fonksiyonel açıdan değerli değişiklikler getiriyor. Arayüz ve simge değişikliklerinin yanı sıra menü çubuğunun üstten aşağıya taşınması, en büyük görsel değişiklikler ortasında yer alırken; widget ve yeni denetim merkezi üzere iOS referanslı güncellemeler, kullanım tecrübesini uygunlaştırmayı hedefliyor.

Big Sur, MacOS’a son yıllarda yayınlanan en büyük güncellemelerden biri oldu

Apple’ın saklılığı ne kadar değer veren bir şirket olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle MacOS Big Sur’da da yeni saklılık odaklı özellikler olmaması beklenemezdi. Apple, işletim sisteminin yeni sürümü ile birlikte Safari’de kullanıcıları bilgilendirmek ismine daha güzel bir web sitesi takibi bilgileri sunarken; tıpkı vakitte Mac App Store’a yeni zımnilik bilgileri özellikleri ekliyor.

Big Sur, sırf mevcut Mac modelleri için değil, Apple M1 işlemciden güç alan yeni jenerasyon MacBook’lar için de büyük değer taşıyor. Çünkü Big Sur, yeni MacBook’lar 17 Kasım’da satışa sunulduklarında bu aygıtlarda varsayılan MacOS sürümü olacak ve Intel işlemcili mevcut modellerde bulunmayan ekstra bir özellik sunacaklar; iOS ve iPad uygulamalarını çalıştırma dayanağı.

MacOS Big Sur uyumlu Mac modelleri

  • MacBook (2015 ve daha yeni modeller)
  • MacBook Air (2013 ve daha yeni modeller)
  • MacBook Pro (2013 ve daha yeni modeller)
  • Mac küçük (2014 ve daha yeni modeller)
  • iMac (2014 ve daha yeni modeller)
  • iMac Pro (2017 ve daha yeni modeller)
  • Mac Pro (2013 ve daha yeni modeller)

MacOS Big Sur, pek çok heyecan verici özelliğe ve değişikliğe sahip olsa da aygıtınızı Big Sur’a güncellemeden evvel bir süre beklemenizi tavsiye edebiliriz. Çünkü teknoloji forumlarında ve toplumsal medyada yapılan ve paylaşımlara nazaran MacOS Big Sur, kimi Mac modellerinde çeşitli problemlere neden olabiliyor ve işletim sisteminin güncellemesinden uygulamaların açılışına kadar çeşitli yanlışlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/macos-big-sur-yayinlandi-h102039.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here