Messenger ve Instagram’ın ‘Vanish Mod’ Özelliği Duyuruldu

22

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Facebook bugün, Messenger ve Instagram’da kullanılabilecek “Vanish Mod” isimli yeni bir özelliği duyurdu. Facebook’un daha evvelden de yaptığı üzere bu özellik de Snapchat‘ten kopyalama ve kullanıcıların iletileşme tecrübesini değiştirmeyi amaçlıyor. Messenger ve Instagram’ın yeni özelliği ayrıyeten, WhatsApp’taki kaybolan bildiriler özelliğine de çok benziyor.

Bir devirlerin en tanınan toplumsal ağlarından biri olan Snapchat’te mesajlaşırken sohbetten çıkarsanız, o görüşmedeki fotoğraf ve öbür içerikler siliniyordu. İşte Vanish Mod isimli özellik de tam olarak bu fonksiyonu yerine getiriyor. Kullanıcılar, Vanish Mod’u faal hale getirdikten sonra aldıkları bir iletiye, sohbet ekranından çıkıp tekrar girdiklerinde, bir daha erişemeyecekler.

Messenger ve Instagram’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor

Snapchat’in kaybolan iletiler özelliği, varsayılan bir ayar olarak karşımıza çıkıyordu. Lakin Messenger ve Instagram’ın Vanish, yani kaybolan modu isteğe bağlı bir özellik. Kullanıcılar, iletileşme ekranını yana çekerek bu moda erişim sağlayabilecekler. Moda birinci sefer geçiş yaptığınızda bir bilgisel gösterilip, özelliğin nasıl kullanılacağı anlatılıyor. Bu kısımda değerli bir bilgi veren Facebook, Vanish Mod’da ekran imgesi alındığı takdirde, karşıdaki kullanıcıya bildirim gönderileceğini söylüyor.

Facebook’un açıklamalarına nazaran bu özellik, kullanıcıların güvenliğini de önemseyecek. Şöyle ki kullanıcılar, istemedikleri bir Vanish Mod bildirisi alırlarsa, bu ileti hakkında bildirimde bulunabilecekler. Facebook, bir saate kadar yapılacak tüm bildirimlerin, o kaybolmuş iletisi da içereceğini söylüyor. Bu süreçte de Facebook yetkilileri bildirisi inceliyor ve gerekirse harekete geçiyor.

Facebook, Vanish Mod özelliğine girişin de isteğe bağlı olduğunu söylüyor. Yani bir kullanıcı, şayet yeni moddaki iletileri görmek istemezse görmüyor. Ayrıyeten Facebook’a nazaran Vanish Mod özelliğinin kullanılabilmesi için, kullanıcıların birbirleriyle etkileşim halinde olmaları gerekiyor. Öteki bir biçimde, Vanish Mod’u kullanarak ileti göndermek istediğiniz şahısla arkadaş olmanız ya da takipleşmeniz gerekiyor.

Facebook’un açıklamalarına nazaran Messenger uygulamasındaki Vanish Mod, bugün prestijiyle ABD, Kanada ve Meksika üzere birtakım ülkelerde sunulacak. Instagram kullanıcıları ise bu özelliği bir mühlet daha bekleyecekler. Fakat Facebook, özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit ulaşacağı için net bir tarih vermedi. Şirket muhtemelen, Vanish Mod’u kademeli olarak dünya genelindeki tüm Messenger yahut Instagram kullanıcılarının hizmetine sunacak.

Webtekno

https://www.webtekno.com/messenger-instagram-kaybolan-mesajlasma-ozelligi-h102038.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here