Microsoft, .NET 5.0’in Birinci Kararlı Sürümünü Yayınladı

25

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, uygulama geliştirme platformu .NET‘in son sürümünü tüm kullanıcılara sundu. Geçtiğimiz aylarda test gayesiyle birtakım geliştiricilere sunulan platform, artık tüm uygulama geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcılar, .NET 5.0’le birlikte Windows başta olmak üzere iOS, Android, Linux, macOS, watchOS, tvOS ve WebAssembly uygulamaları geliştirebilecekler. 

Microsoft, yenilenen uygulama geliştirme platformuyla yazılımcılara pek çok yenilik sunuyor. Ayrıyeten geliştiriciler, yeni .NET platformuyla genel performans iyileştirmelerinden de faydalanabilecekler. Bu sayede geliştiriciler için daha yeterli bir tecrübe sunulmuş olacak. Pekala .NET 5.0’le ne üzere yenilikler getirildi?

İşte .NET 5.0’le getirilen yenilik ve iyileştirmeler

  • Bileşenlerin entegrasyonu iyileştirilirken platformun genel performansı artırıldı.
  • C# 9 ve F#5 üzere lisanlar için üst seviye programlama geliştirmeleri sunuldu.
  • .NET kütüphaneleri, Json’lar ve HTTP uzantıları için verilen dayanak genişletildi. “nullability” kıymetleri kullanıcılar tarafından açıklamalı olarak verilebilir hale getirildi.
  • P95 gecikmeleri düşürüldü.
  • Uygulama dağıtım seçenekleri daha güzel. Bu sayede uygulama yayınlamak daha denetim edilebilir hale geldi.
  • Windows Arm64 için de dayanak verilmeye başlandı.

Tüm bu özelliklerle birlikte çok daha fazlasına sahip olan .NET 5.0’le ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olup, platformu indirmek isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/microsoft-net-5-0-ilk-kararli-surum-yayinlandi-h101969.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here