Microsoft Xbox Series X Kutu Açılış Görüntüsü Geldi

11

Red Dead Redemption 2 Crackli İndirmek İçin Tıklayın

Oyun konsolları ortasındaki rekabet, her geçen yıl daha da fazla artıyor. Bu yılın Kasım ayında da pazarın en kıymetli iki aktörü olan Microsoft ve Sony yeni konsollarını satışa sunacak. Microsoft Xbox Series X ismi verilen yeni konsol satışa çıkmadan evvel konsolun bir kutu açılış görüntüsü yayınlandı.

YouTube kanalı MKIceAndFire, yeni jenerasyon konsol için bir kutu açılış görüntüsü hazırladı. Yayıncının rastgele bir yorum ya da inceleme yapmadığı görüntü sayesinde konsolun kutusundan nelerin çıktığını da net olarak görme fırsatı bulduk.

Xbox Series X 10 Kasım’da raflarda

Microsoft’un yeni konsolu Xbox Series X ve onun küçük kardeşi Series S, 10 Kasım’da mağazalarda ve internet sitelerinde satışa çıkacak. Yeni konsol yüksek süreç gücüne, ışın izleme teknolojisi üzere yeniliklere de sahip olacak.

Açılış görüntüsünde birinci göze çarpan şeylerden biri konsolun boyutlarının epeyce küçük olduğu. Xbox Series X’in rekabet etmesi beklenen PlayStation 5, bu aygıttan daha iri kıyım duruyor. Kutu açılış görüntüsünde gördüğümüz konsol ise çok daha küçük. Konsol kutusunun üzerinde ise Victory mimarisinin suratı vurgulanıyor.

Xbox Series X kutusundan neler çıkıyor?

Konsolun kutusundan birinci olarak yeni denetim aygıtı çıkıyor. Konsolla birlikte bir adet yeni denetim kumandası geliyor. Denetim kumandasının olduğu kısımdan kullanma kılavuzu ve de adaptör kablosu çıkıyor. Ayrıyeten bir adet HDMI 2.1 kablosu da kutu içeriğine dahil edilmiş durumda. 

Ortalama bir hoparlörden biraz daha büyük olan konsolun altında bir heyetim kılavuzu yer alıyor. Bu bol görselli kılavuz işleri hayli kolaylaştırıyor. Aygıtın art kısmında HDMI çıkışı, 2 adet USB 3.1 girişi, güç girişi ve depolama genişletme kasetleri için bir yuva yer alıyor. Her ne kadar konsolun depolama alanı 1 TB olsa da artık 250 GB’lık oyunların olduğu bir dünyada ek depolama alanına muhtaçlık duyulabiliyor.

Konsolun altında yer alan stant ise dönme özelliğine sahip değil. Xbox One kumandasına epeyce benzeyen yeni denetim aygıtı da 2 adet kalem pille birlikte geliyor. Yani bu konsolu alacak olanlar şarjlı pillere yönelmek isteyebilir. Kumandada yenilik olarak ise DPad ismi verilen taraf tuşları ve Share (Paylaş) düğmesi yer alıyor. Microsoft’un bu kumandada micro USB’den vazgeçip USB-C tercihi yaptığı göze çarpıyor.

Önerilen Yazı  EA Play, Xbox Game Pass'e Geliyor

Yeni konsol, Xbox One’dan daha kısa olsa da tasarımı nedeniyle daha geniş. Eski konsol eski bir dikdörtgenler prizması biçimindeyken yeni konsol ise daha küt bir görünüme sahip. Yeni konsolun kutu açılış görüntüsünü aşağıda yer alan temastan izleyebilirsiniz.

Webtekno

https://www.webtekno.com/microsoft-xbox-series-x-kutu-acilis-videosu-h101352.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here